В Криму продовжують переслідувати представників релігійних меншин

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Уряд США засуджує залякування християнських та мусульманських релігійних груп російською окупаційною владою у Криму і закликає міжнародну спільноту звернути увагу на порушення релігійних свобод на півострові. Про це йдеться у звіті Державного департаменту США стосовно дотримання релігійних свобод у світі, передає voanews.com.

Зокрема, документ свідчить про те, що в Криму продовжують переслідувати та залякувати представників релігійних меншин, серед них – члени Української православної церкви, кримські татари-мусульмани, Українська греко-католицька церква, свідки Єгови.

Російські ЗМІ намагаються посіяти підозри та страх щодо певних релігійних груп, мовиться у документі, зокрема щодо мусульман-кримських татар. Російські ЗМІ часто змальовують їх як людей, причетних до ісламістських угруповань.

“Окупаційна влада продовжує затримувати та ув’язнювати кримських татар, особливо, якщо людей підозрюють у причетності до мусульманської політичної організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в росії, але легальна в Україні”, – йдеться у звіті Державного департаменту США.

Державний секретар США Майк Помпео під час презентації звіту про релігійні свободи наголосив, що в Криму продовжуються переслідування представників релігійних меншин та регулярно порушуються права людини.

На сході України не мають змоги зареєструватись більшість релігійних груп, які визнані українським законодавством.

“Сили, контрольовані росією, продовжують використовувати будівлі релігійних меншин у якості військових установ”, – мовиться у звіті.

росія продовжує використовувати дезінформацію, щоб розпалювати конфлікт в Україні між церквами, – звітують у Державному департаменті США.

Читай у Google News!