Умови припинення вогню ставлять під загрозу життя українських військових – волонтери

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
життя українських військових

Українські волонтери, військові та представники громадськості поставили п’ять запитань Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ на Донбасі щодо умов “всеохоплюючого” перемир’я, передає prm.ua.

На їхню думку, умови припинення вогню ставлять під загрозу життя українських військових і цивільних громадян біля лінії зіткнення і провокують росію на подальшу агресію.

Зокрема вказується, що ОБСЄ досі не здатне контролювати дотримання умов режиму тиші російськими військами та їхніми найманцями.


ТЕКСТ ВІДКРИТОГО ДЛЯ ПІДПИСІВ ЗВЕРНЕННЯ:

“Голові Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні послу Яшару Халіту Чевіку.

Вельмишановний Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, до Вас звертаються громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону в Харківській області “ГРОМАДСЬКА САМООБОРОНА” (далі ГФЗОГПІДК в Харківській області “ГРОМАДСЬКА САМООБОРОНА”) та інші підписанти (громадські організації, волонтери, громадяни України тощо).

Як Вам відомо, з 27 липня 2020 року на лінії фронту та в частинах Донецької та Луганської областей оголошено перемир’я. Заборонено використовувати будь-які види озброєнь і вся важка артилерія і бойова техніка відведені від лінії фронту. Як нам відомо, патрулі Вашої місії, маючи доступ по всій території України (підконтрольної частини) дуже ретельно відстежують дотримання цієї умови збройними силами України (учасниками ООС).

Ми вітаємо ці дії і працю всіх співробітників місії в Україні, які сприяють встановленню миру на нашій багатостраждальній землі. Так само, як Вам відомо, накладено повну заборону на використання будь-яких типів безпілотників (дронів), що нам не тільки не зрозуміло, але і викликає в суспільстві занепокоєння, оскільки розвідувальні дрони не мають ніякого озброєння, і є виключно джерелом інформаційного оповіщення та фактором виживання для обеззброєної української армії (учасників ООС), яка знаходиться на українській землі й захищає безпеку і цілісність нашої держави.

Внаслідок заборони на використання дронів, наша армія може бути несподівано і безчесно атакована силами російських і проросійських незаконних збройних формувань. Якщо російська сторона вирішить повторити операцію з окупації українських населених пунктів, як це трапилось у 2015 році під час чергового перемир’я, коли ОБСЄ нічого не могло вдіяти, щоб зупинити вторгнення і втрату Україною міст Дебальцеве, Вуглегірськ та інших, які й до цього дня знаходяться під незаконним контролем окупанта.

Нам відомо, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні має безпілотні літальні апарати (дрони) різного радіусу дії й завдяки їм роботі світ знає, що відбувається на лінії фронту в Україні. У зв’язку з цим, у нас є кілька питань, на які ми б хотіли отримати відповіді, якщо буде Ваша ласка.

 1. Чи контролюють в даний період дрони ОБСЄ ділянку над усією лінією контакту?
 2. Чи контролюють дрони ОБСЄ ділянку неконтрольованою Україною частини україно-російського кордону?
 3. Чи будуть повідомлені про незаконні переміщення / скупчення військової техніки (танків, артилерії, мінометів, систем залпового вогню і т.д.) і особового складу на лінії фронту Народ та керівництво України, а так само всі 57 країн, які входять до ОБСЄ?
 4. Які заходи будуть вжиті в разі, якщо російська сторона вирішить повторити операцію з окупації українських населених пунктів, аналогічну дебальцевській?
 5. Чи контролюють ваші монітори так само ретельно, як вони це роблять з нашого боку лінію фронту, склади й майданчики зберігання важкої техніки на території незаконних і ніким невизнаних квазідержавних утворень на південному сході України?

Просимо тримати зв’язок з виконувачем від ГФЗОГПІДК в Харківській області “ГРОМАДСЬКА САМООБОРОНА” Іваном Діденком (контактний номер телефону 0503251403, електронна поштова адреса [email protected]).

З повагою та вдячністю за Вашу нелегку працю, заступник начальника штабу ГФЗОГПІДК в Харківській області “ГРОМАДСЬКА САМООБОРОНА” Іван Діденко”, – зазначили організатори звернення.

Підписанти, які приєднались до звернення:

 1. БО “Благодійний фонд “Ф.О.Н.Д. Діани Макарової”, Президент БО Макарова Діана.
 2. ГО “Український Легіон”, член Ради ГО “Український Легіон” Афанасьєва Валентина
 3. БО “Благодійний Фонд “Харків з тобою”, Олена Рофе-Бекетова
 4. ГО “Волонтерська Сотня Доброволя”, Воронкова Наталія
 5. ГО “Ініціатива Е+”, голова правління Варава Валентина
 6. Ветеран АТО Бистров Сергій
 7. Ветеран АТО Чудна Олександра
 8. ГО “ХАКІ” Даніленков Роман
 9. Майстер спорту міжнародного класу з хокею з шайбою, член збірної команди України Лазаренко Олексій
 10. Волонтер Кобзар Тимур

Підписати листа можна тут.

Читай у Google News!