Українські дорожні картелі збираються переплюнути мексиканські наркокартелі – розслідування

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Афера на 30 мільярдів, або як українські дорожні картелі збираються переплюнути мексиканські наркокартелі за бюджетний кошт. Про це йдеться у блозі Watchdogs.Розслідування.

Сьогодні ми вам розповімо про найбільш грандіозну оборудку, яку ми всі можемо прогавити за буревіями з відставками, тарифами та коронавірусом.

Весна іде! Весні дорогу! А українцям – велике будівництво. 3,5 мільярди доларів! Кінець епохи бідності?

Новина справді вражаюча, гуляймо наполовину за рахунок грошей Газпрому, які він заплатив за позовом Нафтогазу. Але ми б не поспішали відкорковувати шампанське, бо розповімо вам про те, як ці астрономічні 3,5 мільярда доларів можуть перетворитися на 30 мільярдів гривень по «обраних» кишенях.

Про те, що “газпромівські” гроші підуть на дороги та лікарні було заявлено десь з півроку тому. І десь у той самий час у кабінетах Укравтодору у когось азартно зачесались руки, адже таких грошей українські дорожники в житті не бачили. 

Результатом цього чиновницького свята, помноженого на таємний міжсобойчик став ось такий документ зі складною назвою, якщо коротко – це нові правила проведення тендерів на ремонти та будівництво доріг.

І ось ця нова тендерна документація, вона передбачає певні кваліфікаційні критерії, які звужують ринок. 

Якщо на сьогодні на ринку присутні більше 100 компаній дорожніх, то внаслідок цих рекомендацій їх буде близько п’яти.

То що ж тут поганого спитаєте ви? У нинішніх семи няньок дитя все одно без ока, у нашому випадку – без нормальних доріг. А погано те, що нові правила де-факто допустять до будівництва доріг лише 5-6 компаній і все. Це і називається картелі, не ті, які ви знаєте з серіалу Нарко чи новин з Латинської Америки. Є ще економічний термін картель, коли цілий сегмент ринку скажімо з продажу пального чи газу контролюється лише кількома компаніями. Внаслідок цього, ми дивуємося, що долар впав на 3-4 гривні, ціна нафти – на мінімумі, а бензин та дизпаливо не дешевшає! Чому? Тому що картелі хочуть заробляти більше грошей.

І поки уряди десятка країн по ту сторону Атлантики витрачають мільярди і десятки років на боротьбу з картелями, наш рідненький Укравтодор запропонував такі ж саме картелі створити у нас, причому за наш із вами кошт!

Про що ж ці “нововведення”? Чесно кажучи, коли ми трохи розібрались в темі, у нас просто волосся стало дибки. Цих “покращень” десятки

А тепер про ключове – про 30 мільярдів по кишеням. Пам’ятаєте, до чого призводить панування картелів? До того, що вони диктують ціну, а оскільки альтернативи немає – купувати доведеться за стільки, за скільки вони це продадуть.

Читай у Google News!