Україні треба від 2 до 6 млрд доларів на підтримку Нафтогазу – Коболев

Getting your Trinity Audio player ready...
FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
підтримку Нафтогазу

У першому кварталі 2022 року для покриття пікових навантажень Україні необхідно буде імпортувати від 2 млрд до 3 млрд м³ природного газу. Про це заявив колишній голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, передає zn.ua.

“У цьому сценарії вже мало що залежить від самого “Нафтогазу”, адже кошти в такому обсязі компанії, яка залишилася без грошових коштів і вже неспроможна сплатити навіть поточні податки, може надати лише держава. Ціну такого імпорту передбачити складно… Але купувати “Нафтогазу” доведеться за будь-якою ціною, навіть якщо вона знову повернеться на рівень понад $2 тис. за 1 тис. м³”, – сказав він.

За його оцінками, державі потрібно знайти від 2 до 6 млрд доларів у тій чи іншій формі на підтримку найбільшої державної компанії.

За песимістичним прогнозом, “Нафтогазу” не вдасться забезпечити достатній імпорт газу, вважає Коболєв.

“Цей сценарій може відбутися не лише через відсутність грошей, а й у разі нестачі імпортних потужностей із Євросоюзу. Навіть якщо виділити “Нафтогазу” все необхідне фінансування, зростання внутрішнього споживання газу, ідентичне лютому 2020 року, неможливо буде компенсувати існуючими потужностями з імпорту газу з ЄС. У цьому сценарії на нас чекає неминучий відбір російського газу з транзитного потоку, оскільки відключення українських споживачів нині виглядає нереалістичним”, – наголосив ексголова “Нафтогазу”. 

Як повідомлялось, Вітренко заявив, що Нафтогаз не зможе утримувати ціни на газ.

Читай у Google News!