Україна закуповує снаряди сумнівної якості до гармат Рапіра за удвічі завищеною ціною – Ар’єв

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
снаряди сумнівної якості

Міністерство оборони закуповує снаряди до гармат Рапіра сумнівної якості, які можуть нести загрозу безпеці українських військових при використанні. Про це під час брифінгу заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв.

«Постріли у зборці для гармат «Рапіра» 100 мм для Міністерства оборони закуплені в Чеській Республіці, в компанії «Чех Дефенсес». Саме ці постріли у 2017-му році були забраковані як партія через те, що до цього перебували в Болгарії і радянського виробництва. Вони лежали довгий час. Був зроблений висновок експертами міністерства оборони, що якість всієї партії пострілів викликає великі сумніви, можливо деякі є й кондиційними. Тоді ці постріли пропонувала кампанія «МСН Мартін» за 440 доларів за штуку», – сказав він.

«Зараз у 2020 році холдинг «Укроборонпрому», точніше компанія «Укрспецтехекспорт» уклала угоду з іншою компанією Чех Дефенсес, але на ті самі постріли, які були забраковані раніше. І той самий експерт, який раніше давав висновок про те, що вони не є кондиційними, зараз дав висновок, що вони цілком нормальні і ціна цих пострілів зросла з 440 до 900 доларів за штуку», – зазначив народний депутат.

«Я зробив кілька запитів до Міністерства оборони України і отримав інформацію, що фактично не проводилося заміни пороху, як тоді написали. А останні дані тестування снарядів проводилися у 2019-му році», – додав Ар’єв.

За його словами, жодних документів, які підтверджують заміну пороху в снарядах, немає.

«Фірми є компаніями, які входять до одного спільного чеського холдингу, яким володіє місцевий бізнесмен, спонсор кампанії Мілоша Земана, відомого проросійського президента Чехії, друга путіна. А сама група компаній цілком нормально співпрацює з Газпромом», – акцентував представник «Європейської Солідарності».

«Виходить ситуація, коли Міністерство оборони України через систему «Укроборонпрому» закуповує снаряди сумнівної якості для Рапір – а це протитанкова гармата, – за ціною вдвічі дорожчою, ніж раніше. І в структур, власник яких дружить з російською владою. Причому раніше ці постріли були визнані сумнівної кондиції», – додав він.

Ар’єв наголосив, що передасть всі наявні в нього факти на перевірку слідчим Національного антикорупційного бюро.

«Така унікальна в своїй нахабності корупція має бути в найкоротший термін розслідувана, особливо з огляду на те, що важка військова техніка рф зосереджена навколо кордонів України. Якщо Міноборони закуповує некондиційні снаряди, то це злочин проти національної безпеки України», – зазначив народний депутат.

«НАБУ може провести в найкоротший термін перевірку, відкрити кримінальне провадження за наявності підстав. І особи, які могли бути причетні в Міноборони, які спочатку давали негативний висновок, а потім позитивний на ті самі снаряди – ці особи мають бути притягнені до кримінальної відповідальності», – резюмував Ар’єв.

Читай у Google News!