ЄС офіційно передав Україні новий “саркофаг” для ЧАЕС

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Європейський Союз передав Україні для подальшого введення в експлуатацію новий безпечний конфайнмент (НБК), що встановлений над енергоблоком №4 Чорнобильської атомної електростанції, повідомляє прес-служба представництва ЄС на сторінці у Facebook.

“ЄС вітає офіційну передачу українській владі постійного саркофагу – Нового безпечного конфайнменту, – що його збудовано на місці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції 1986 року”, – зазначається у повідомленні.

Також інформується, що ця найбільша в світі мобільна металева конструкція стала результатом понад 20-и років планування та будування, а також величезних зусиль України та міжнародної спільноти. ЄС був найголовнішим донором будівництва саркофагу, виділивши на нього 431 мільйон євро.

“Відтепер Україна стає відповідальною за експлуатацію та обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофагу, швидко збудованого невдовзі після аварії. ЄС також очікує найскорішого завершення будівництва нового безпечного місця зберігання (Тимчасове сховище – 2) використаного ядерного палива. Це буде ще одним великим кроком для перетворення епіцентру трагічної аварії 1986 року на стабільне та екологічно безпечне місце”, – додали у представництві ЄС.

Як повідомлялося, у Чорнобилі у 2019-му очікують 100 000 туристів.

Читай у Google News!