Україна хоче відсудити у Газпрому ще $12 мільярдів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Україна має високі шанси виграти у Газпрому черговий арбітражний позов на $12 мільярдів як компенсацію за прискорену амортизацію української ГТС на випадок припинення транзиту російського газу територією України, повідомляє Укрінформ.

Про це у понеділок під час зустрічі з журналістами у Брюсселі перед початком тристоронніх консультацій між Україною, Єврокомісією і росією щодо транзиту російського газу територією України заявив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

“Мова йде про позовні вимоги, які ми висуваємо в межах наступного арбітражу, який ми вже розпочали. Дійсно, сума цих позивних вимог близько 12 мільярдів доларів. Частина цих позивних вимог є наслідком того, що ми не очікуємо на транзит через територію Україну після 2019 року… Шанси на виграш є дуже високими. Ми вже довели, що коли ми звертаємось в арбітраж проти Газпрому, ми виграємо. Ми не звертаємось в арбітраж просто для того, щоб витратити час. Ми звертаємось в арбітраж лише тоді, коли впевнені, що правила на нашому боці”, – сказав Вітренко.

Відповідаючи на уточнююче запитання Укрінформу, він пояснив, з чого складається сума позову до Газпрому у 12 мільярдів доларів. Зокрема, за словами Вітренка, за поточним контрактом на транзит газу, який закінчується у 2019 році, плата за транзит може змінюватися відповідно до європейських правил. Європейські правила, перш за все, передбачають так званий принцип повного покриття витрат оператора. Коли Група “Нафтогаз” розраховує витрати на транзит у 2018-2019 роках, вона має враховувати амортизацію української ГТС, яка, як будь-який інший основний засіб, з часом втрачає свою цінність.

Читай у Google News!