У Зеленського пропонують ввести загальне декларування доходів

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

Радник з фінансової та податкової політики новообраного президента Володимира Зеленського Данило Гетманцев заявив про необхідність введення в Україні загального декларування. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Загальне декларування за нашою пропозицією не стосується тих, хто отримує доходи лише від держави. У ньому просто немає сенсу. І тим самим, що платник податків не подає декларацію, він підтверджує, що ніяких інших доходів у нього немає”, – написав він. При цьому Гетманцев підкреслив, що загальне декларування не є першочерговим кроком, його пропонується реалізувати слідом за податковою амністією капіталів.

Також він додав, що загальне декларування потрібно проводити в електронній формі. “Можливо, для когось це буде новиною, але обов’язок подавати декларацію – це наш з вами конституційний обов’язок (ст. 67 Конституції)”, – написав він.

У ефірі ток-шоу “Ситуація” на телеканалі “Прямий” політолог та експерт з безпеки Андрій Дацюк прокоментував ініціативу члена команди новообраного президента Володимира Зеленського про обов’язкове декларування своїх доходів усіма громадянами України. На його думку, обов’язкове подання декларації про майновий стан усіма громадянами України поставить їх під небезпеку з боку кримінальних елементів, а також загрожуватиме їм кримінальним переслідуванням.

“Це дозволяє недоброчесним громадянам отримати інформацію про мої статки. І це стосується кожної людини, в якої немає, на відміну від очільників держави чи людей на високих посадах на державній службі можливості захиститися. І залишається сподіватись лише на замок і лише на оперативне реагування правоохоронних органів”, – зазначив Дацюк.

Він також зауважив, що у разі введення такої ініціативи буде необхідно кожного року заповнювати декларації. “Раз на рік будуть усі заповнювати цю декларацію. І якщо я щось не вкажу, то які проти мене будуть санкції? Кримінальна відповідальність”, – додав експерт.

Як повідомлялося, українці за результатами деклараційної кампанії 2018 року задекларували 73,1 млрд грн отриманих доходів за 2017 рік, що на 16% більше за показник попереднього року. При цьому кількість мільйонерів зросла на 18,6% – до 4817 осіб. У ході деклараційної кампанії 2019 року доходи в розмірі понад 1 млрд грн за 2018 рік задекларували 2 особи.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket