У Зеленського побачили технічні і юридичні проблеми у впровадженні “сенсорної кнопки”
У партії “Слуга народу” заявили, що “сенсорна кнопка” для голосування у Верховній Раді має технічні і юридичні недоліки.
“Рада працює на старому технічному забезпеченні 2002 року … Кнопка повинна мати технічну гарантію, що той, хто голосує, відповідає тому варіанту, який ми бачимо на табло. І вона повинна мати юридичну гарантію – це має бути прописано у регламенті Верховної Ради”, – заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук.
Проти запуску “сенсорної кнопки” виступив і директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба. За його словами, використання сенсорної кнопки поставило б під сумнів легітимність усіх ухвалених законів народними депутатами, адже зараз її функціонування не передбачено чинним Законом “Про Регламент Верховної Ради України”.
Водночас екс-спікер ВР Андрій Парубій вважає, що необхідності вносити зміни до Регламенту Верховної Ради немає.
“Сенсорна кнопка працює, апарат зробив усі необхідні дії, і програмне забезпечення, і фактично вона сьогодні працює. Але вже нове керівництво Верховної Ради нової каденції ухвалюватиме рішення: користуватимуться сенсорною клавішею, персональним голосуванням або тим способом, яким користувалася діюча каденція”, – сказав Парубій. Він також зауважив, що всі технічні умови виконано, і введення системи залежатиме від політичної волі.