У Раді зареєстрували законопроєкт про “незалежних працівників”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
work

Народний депутат України Олексій Гончаренко (фракція “Європейська Солідарність”) зареєстрував у Верховній Раді проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування окремих видів доходів”.

Його прийняття допоможе окремим категоріям населення вийти “з тіні” та працювати легально: фрілансерам, працівникам культури, мистецтва та послуг, діяльність яких де-факто не підпадає під дію ФОП.

“Незалежним працівником” може стати людина, доходи якої не перевищують 100 розмірів мінімальної заробітної плати за рік (600 тисяч гривень), а також ті, хто не має роботодавця та не використовує найману працю.

Головна інновація законопроекту полягає в тому, що облік своїх доходів “незалежні працівники” вестимуть самостійно, рахунок автоматично виставлятиме податкова і оплатити його можна одразу буде через “Дію” або в електронному кабінеті платника податків. Розмір податку становить 5% від доходів і 1,5 % військового збору.

У нову категорію зможуть потрапити такі види діяльності:

  • працівники сфери освіти та науки (викладачі, перекладачі, науковці);
  • мистецтво та культура (дизайнери, фотографи, митці);
  • сфера харчування та обслуговування;
  • працівники, які виконують ремонтні та технічні роботи;
  • також арендодавці, які здають житлові приміщення розміром до 400 м² та нежитлові приміщення розміром до 900 м².

“Головна ідея закону не в тому, щоб стягнути побільше податків, а в тому, щоб показати: система сплати податків може бути максимально швидкою і людиноорієнтованою. Люди виходитимуть з “тіні” лише тоді, коли розумітимуть, що це вигідно в першу чергу для них. Прийняття цього законопроекту дозволить покращити ситуацію з безробіттям та буде стимулює людей працювати в “білу”. Тому запрошую долучатися до обговорення законопроекту, а колег-депутатів підтримати його під час розгляду у Раді”, – сказав народний депутат Олексій Гончаренко.

Читай у Google News! google news