У недовиконанні бюджету Гончарук звинуватив погоду

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Недовиконання доходів до державного бюджету в січні 2020 року пов’язане зі зміцненням курсу гривні й теплою зимою. Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час години запитань до Уряду, повідомляє prm.ua.

“Перш за все це викликано тим, що бюджет у нас зібраний за курсом 27 [гривень за долар – УТ] – відповідно до макропрогнозу, який був підготовлений у жовтні. Зараз середній курс у січні у нас був 24,1. Це головна причина, чому цифри різняться. Це об’єктивна обставина”, – сказав прем’єр.

Другою причиною недовиконання бюджету, за словами Гончарука, є тепла погода, яка сприяє зменшенню імпорту та експорту енергоресурсів.

“У нас тепла зима. Це означає, що енергетика працює менше, спалюється менше енергоносіїв. Імпортується та експортується менше газу. Значить, зменшуються надходження від цієї величини. І таких факторів є ще чотири-п’ять, кожен із них об’єктивний” , – наголосив прем’єр.

Як відомо, за оперативними даними Державної казначейської служби про виконання бюджету у січні, доходи загального фонду державного бюджету становили 42,6 млрд гривень та були на 13,8 млрд гривень меншими за розпис.

Читай у Google News!