У Києво-Печерській лаврі не вистачає 10 цінностей – Мінкульт

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Перевірка фондових колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, що були передані на постійне зберігання до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври протягом 1988 – 2000 років, виявила нестачу 10 предметів із 829.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на слова керівника прес-служби Міністерства культури Юлії Даценко.

“Предмети були передані до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря Української православної церкви) у період з 1988-го по 2000 рр. Згідно з актами заповідником до монастиря було передано 829 предметів. Перевіркою встановлено наявність та точне місцезнаходження 815 предметів. 14 предметів не виявлено.

Після завершення перевірки представниками монастиря було додатково надано до огляду 4 предмети з числа тих, що не були виявлені. Станом на сьогодні відсутніми залишаються 10 предметів, місцезнаходження яких не встановлено. Про це було поінформовано правоохоронні органи”, – зазначила Даценко.

За її словами, комісія дійшла висновку, що умови зберігання культурних цінностей “в основному задовільні”.

“З оглянутих предметів 253 відреставровані, 65 потребують реставрації, а 2 з них перебувають в аварійному стані. Предмети з числа тих, що не використовуються в релігійних обрядах, за результатами перевірки рекомендовано повернути до державної частини Музейного фонду України”, – сказала керівник прес-служби міністерства.

Даценко уточнила, що перевірка стану збереження та умов зберігання культурних цінностей, які обліковувалися у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику – в основному та науково-допоміжному фондах, – проводилася Міністерством культури в період з 21 листопада по 17 грудня 2018 року.

Читай у Google News!