Тепер українці можуть придбати ОВДП онлайн

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket

В українців з’явилася можливість купувати облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) онлайн у додатку Приват24, що може забезпечити приплив мільярдів коштів на ринок ОВДП від фізосіб. Про це розповіла заступник голови правління ПриватБанку Галина Пахачук,  пише видання “Новое время”.

Зі слів топ-менеджерки, можливість купувати ОВДП на первинному ринку вже доступна для всіх клієнтів банку при наявності відкритого рахунку цінних паперів у додатку Приват24, де для клієнтів доступний сервіс особистого кабінету в цінних паперах.

Як наголошується, що можливість купувати ОВДП онлайн з’явилася в Україні вперше. “Ми взяли участь у відпрацюванні необхідних удосконалень і змін для спрощення обігу цінних паперів в усіх інстанціях, тепер як юридичні, так і фізичні особи можуть купити ОВДП через Приват24”, – розповіли у банку.

Також повідомляється, що орієнтовно через два місяці також буде доступна можливість проводити операції на вторинному ринку ОВДП у мобільному додатку.

Водночас у банку вказали на деякі труднощі. Зокрема рахунок у цінних паперах Приватбанку, через який проводяться операції на вторинному ринку, заблокований у зв’язку із судовим розглядом. “Коли буде завершено судовий процес, через додаток можна буде продати куплені ОВДП кому завгодно”, – підкреслили у фінустанові.

Наразі клієнтський портфель ОВДП клієнтів Приватбанку становить близько 1,5 млрд грн. З урахуванням кількості клієнтів Приватбанку в 22 млн, із яких кожен другий (майже 9 млн) – активний користувач Приват24, можна очікувати істотний приплив коштів від фізосіб на ринок ОВДП. “Якщо кожен другий користувач Приват24 купить по одній гривневій облігації, то сума сягне 4,5 млрд грн”, – наголошується в повідомленні.

У березні повідомлялося, що нерезиденти купили українських ОВДП на суму ₴20 мільярдів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket