Світовий конгрес українців виключив зі своїх лав латвійське об’єднання

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Світовий конгрес українців

Рада директорів Світового конгресу українців (СКУ) виключила зі своїх лав Об’єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ) за антиукраїнську позицію.

Зазначається, що таке рішення Світовий конгрес українців вперше прийняв за свою понад 50-літню історію. Об’єднання українських товариств Латвії було однією з трьох складових організацій з Латвії. Рішення було прийнято за результатами тривалого моніторингу діяльності ОУТЛ.

“На основі зібраної інформації було встановлено, що члени та керівники ОУТЛ чітко демонструють антиукраїнську позицію. Сюди входить просування антиукраїнської інформації в різних соціальних мережах; дії, керовані ідеологією ‘русского міра’; поширення дезінформації про війну на Сході України та наклеп на український уряд, який, за твердженням об’єднання, є ‘фашистським угрупованням’, яке вбиває дітей; заяви, що дискредитують Революцію Гідності; просування ідеї створення нової російської республіки; облагородження терористів та військових злочинців на Донбасі, зокрема Олександра Захарченка; співпраця з російськими пропагандистськими ЗМІ; підтримка проросійських радикальних угруповань у Латвії, які підривають її суверенітет; просування заборонених радянських символів та історії в Латвії; участь лідерів та представників ОУТЛ у заходах посольства Російської Федерації в Латвії; проведення культурних заходів в установах Російської Федерації та запрошення до них дипломатичних представників держави-агресора”, – йдеться в повідомленні Світового конгресу українців.

Ці докази не було спростовано ні письмово, ні під час виступу представника ОУТЛ на спеціальному засіданні Ради директорів СКУ. “Сьогодні, коли Україна вже сьомий рік протистоїть російській агресії, одним із основних завдань СКУ і його мережі в понад 60 країнах світу є підтримка українського народу щодо захисту територіальної цілісності України”, – заявив президент СКУ Павло Ґрод. За його словами, тому СКУ вважає неприпустимим членство в СКУ будь-якої організації, яка пропагує антиукраїнську політику та співпрацює з російськими владними структурами. СКУ відкритий до співпраці з українськими громадськими організаціями в діаспорі, які стійко стоять на проукраїнській позиції, що відповідає основним засадам діяльності СКУ.

СКУ буде взаємодіяти зі своїми складовими організаціями в Латвії, щоб підсилити українські патріотичні сили та підтримати формування нового центрального представництва українців у Латвії для здійснення проукраїнської громадської діяльності.

Читай у Google News!