Супрун: 76% пацієнтів задоволені сімейними лікарями

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун завірила, що в Україні немає проблеми браку лікарів.”В Україні є 185 тисяч лікарів, які є в реєстрі. На наше населення це насправді достатня кількість”, – наголосила вона у інтерв’ю Радіо Свобода.

З них 24,5 тисячі вже зареєструвалися як лікарі первинної ланки у системі eHealth, сказала Супрун. “З наступного року, коли розпочнеться ліцензування самих лікарів, ми будемо знати краще, скільки тих лікарів працює, де вони працюють, які послуги вони надають”, – зазначила в.о. міністра. За її словами, потрібно, щоб більше медичної допомоги надавалося на первинній ланці, а не було стільки спеціалізованої медицини.

“Ми сподіваємося, що як будуть наші нові інтерни виходити з медичних університетів, ми будемо їх направляти, щоб більшість з них стали сімейними лікарями”, – зазначила Супрун, додавши, що зараз сімейні лікарі заробляють у два, три, чотири рази більше, ніж спеціалізовані лікарі. Бо зміна у системі фінансування розпочалася на цьому рівні, пояснила вона.

“І вони задоволені. 76% пацієнтів задоволені своїми лікарями. І в нас є досить лікарів на цьому рівні, щоб ми надавали медичну допомогу”, – сказала Супрун.

Як раніше заявляла виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я, сімейні лікарі первинної ланки вже у 2019 році отримуватимуть зарплату від 15 тис. до 25 тисяч гривень. Деякі – навіть більше.

Читай у Google News!