Суд в рф продовжив арешт всім українським морякам

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Лефортовський суд Москви продовжив арешт усім військовополоненим українським морякам, написав адвокат Микола Полозов у групі “Захист військовополонених українських моряків” у Facebook.

“Щодо 21-го військовополоненого українського моряка – термін утримання під вартою продовжено до 24 жовтня, а щодо трьох поранених (Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороки) – на термін до 26 жовтня 2019 року”, – повідомив він.

Адвокат зазначив, що різниця термінів арешту обумовлена ​​тим, що при обранні запобіжного заходу вперше ще в листопаді минулого року в Криму суд щодо поранених моряків проходив окремо і пізніше, ніж судові засідання щодо інших військовополонених.

Згідно з повідомленням, усі судові засідання проходили за клопотанням прокурорів у закритому режимі. “Жодне клопотання захисту в чотирьох судових засіданнях про залучення копій наказу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, згідно з яким українські військовополонені моряки повинні бути негайно звільнені, задоволено не було”, – зауважив Полозов.

Адвокат додав, що ці рішення суду сторона захисту планує оскаржити.

17 липня у Москві пройшло судове засідання щодо продовження арешту українським військовополоненим.

25 листопада 2018 року російські силовики біля берегів анексованого Криму обстріляли й захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, які прямували з Одеси до Маріуполя. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені. Їх тримають у московському СІЗО.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня постановив, що рф повинна негайно звільнити заарештованих і повернути Україні затримані кораблі.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що серед умов, які рф повинна була виконати для повернення до ПАРЄ, було звільнення українських полонених моряків, однак згодом європейці відступили від цієї вимоги.  Як відомо, (ПАРЄ) ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації рф без жодних обмежень.

Читай у Google News!