Справу проти Саакашвілі закрили ще в 2020 – журналістка

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
general prosecutor ua 1 min 2

Справа проти Міхеіла Саакашвілі про акції під Радою в 2017 році і про гроші, які він, за версією слідства, отримував за них від Курченка, закрили. Про це повідомляє журналістка Ірина Ромалійська.

“Справу Міхеіла Саакашвілі в Україні закрито. Я прочитала документи. Спочатку нагадую, про що мова йшла. У 2017 році Саакашвілі організовував акції протесту біля Верховної Ради. Під парламентом розбивали намети, там ночували активісти, а BBC виходили з заголовком “Початок Майдану-3?”

Несподівано у всьому цьому з’явився соратник Януковича Сергій Курченко, що втік до росії. За версією Генеральної прокуратури, Курченко і Динник, вступивши в змову з ФСБ (яка хотіла керувати політичними процесами в Україні), давали гроші на акції Міхеїлу Саакашвілі і його спільнику Северину Дангадзе. Донгадзе з Саакашвілі нібито навіть планували захопити будівлю Верховної Ради! І в фіналі Саакашвілі повинен був стати президентом України. Все за гроші ФСБ-Курченка. Таку версію вибудовувала тоді Генпрокуратура на чолі з Юрієм Луценком”, – пише Ромалійська.

За її словами, цю справу заморозили вже при новому президенті – при Зеленському, який дозволив Саакашвілі повернутися в Україну і навіть дав йому якусь посаду. “Знаєте, яким чином справу заморозили? Дуже смішно. Саакашвілі повертається в Україну, його знімають всі камери, президент дає якусь посаду, але українські прокурори формально вважають, що Саакашвілі перебуває в Нідерландах. Відправляють туди запит з проханням допитати Міхеїла Ніколозовича. А Нілерланди – не відповідають. І тоді, в 2020, справу офіційно призупинили. А зараз вона і зовсім закрита”, – написала Ромалійська.

Читай у Google News! google news