Справа на пів мільйона. Суд вирішує чи примушували працівників Nestle використовувати російську мову

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Nestle

В Подільському райсуді Києва розпочався розгляд справи про можливе примушування працівників компанії Nestle використовувати в роботі російську мову. Під будівлею суду відбулася акція на підтримку звільненого напередодні з компанії співробітника і з вимогою проводити корпоративне спілкування українською мовою, повідомляє censor.net

Працівник українського офісу міжнародної компанії Nestle Артем Кравченко заявив, що змушений був звільнитися з компанії через тиск, який на нього чинився після того, як він порушив питання про переведення корпоративного спілкування з російської на українську мову. Він вимагає від компанії 500 тис. грн компенсації.

Тим часом, під будівлею суду відбувається акція на підтримку позивача з вимогою використовувати в корпоративному спілкуванні українську мову. 

“У травні 2021 р. працівник компанії Nestle Артем Кравченко, звертається до менеджерів з проханням вести внутрішню комунікацію, навчання та документацію українською мовою. Після того, як змін не відбулося, надсилає листи вищому керівництву. У тому числі й генеральному директору Алессандро Дзанеллі, який відповів, що візьме ситуацію під особистий контроль. Після цього на Артема здійснювався психологічний тиск та були створені умови несумісні з продовженням роботи, що призвело до погіршення стану здоров’я. Nestle у відповідь заявила, що Артем звільнився за власним бажанням, а вся комунікація ведеться українською мовою.

30 серпня 2021 року було відкрито провадження у справі Артема Кравченка до ТОВ “Нестле” про стягнення моральної шкоди. Ця справа є унікальним прецедентом у питанні порушення законодавства про мову. Право користування українською мовою – гарантовано державою. А насадження мови країни-окупанта в корпоративній культурі бізнесу в Україні є неприйнятним і несе репутаційні втрати”, – розповіли організатори акції про суть конфлікту. 

Читай у Google News!