Спостерігається повний зрив державного оборонного замовлення – депутати

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
державного оборонного замовлення

Ситуація з державним оборонним замовленням критична, кажуть члени парламентського комітету з питань оборони та розвідки. Вони вже кілька засідань поспіль на килим викликають керівництво Міноборони, аби з’ясувати, у чому проблема, повідомляє 5.ua.

“Ми вважаємо, що у нас іде повний зрив державного оборонного замовлення. Щоб ми не говорили про бюджет, який закладається на армію, Міністерство оборони з нинішнім його менеджментом не в змозі навіть витратити ті гроші, які їм дали на виконання цього замовлення”, – зауважив депутат “Голосу” Роман Костенко.
Депутати зазначають: за підрахунками фахівців, до кінця року закупити для армії зможуть не більше 45% від запланованого. Подробиці не розкривають, адже більшість інформації, пов’язаної з оборонним замовленням, закрита.

“Традиційно складною є ситуація із закупівлею ракетного озброєння, закупівлею окремих найменувань боєприпасів. Незважаючи на запевнення керівництва Міністерства оборони, що ведеться певна робота, на сьогодні ніякого документального підтвердження, а тим більше результату цієї роботи ми не бачимо”, – наголосив нардеп від “ЄС” Михайло Забродський.

Міністром Андрієм Тараном незадоволені навіть депутати пропрезидентської фракції.

“Ми викликали пана Тарана. Ми його заслухали, ми дали оцінку його діяльності, вона є негативною. Ми скерували відповідні листи до Офісу президента, до Кабінету Міністрів, до керівника виконавчої влади в Україні. І будемо дивитись, які будуть результати”, – зазначила “слуга народу” Верещук.

Та поки що менеджмент влада міняє лише в державному концерні “Укроборонпром”. До його складу входять підприємства, які виробляють озброєння та військову техніку. Володимир Зеленський призначив нового гендиректора концерну.

“Наступного року “Укроборонпром” припинить своє існування. Будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління”, – сказав гендиректор концерну Юрій Гусєв.

А позаштатний радник голови Офісу президента запевняє: всі негаразди з державним оборонним замовленням спробують виправити за останній місяць цього року.

“Є згода інституціональна на рівні комітету Верховної Ради, Офісу президента, Кабміну, нового генерального директора. Починаємо працювати, щоби швидко і вчасно його виконати в повному обсязі”, – запевнив Олексій Арестович.

Про результати цієї роботи новий генеральний директор “Укроборонпрому” пообіцяв розповісти на наступному брифінгу.

Читай у Google News!