“Слуги” планують віддати призначення суддів у руки Портнова і Вовка – координатор ради доброчесності

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
призначення суддів

Наступного пленарного тижня Верховна Рада Україна планує ухвалити законопроєкт №3711-д, який усуває міжнародних експертів від обрання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка повинна буде призначити майже 3700 суддів – це приблизно половина всього суддівського корпусу. Про це повідомив у Facebook координатор Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков.

”Наступного пленарного тижня “слуги” планують віддати в руки Портнову і Вовку добір половини всіх суддів в Україні. А це означає повний і безперешкодний їхній контроль за всією судовою системою років так на 30″, – написав він.

“Пояснюю чому. Ви, напевно, чули, що зараз в судовій системі вже є 2000 вакансій. До кінця року ще 1752 суддів досягнуть віку, коли зможуть піти в відставку. Додайте до 2000 навіть частину від 1700 – це вже приблизно ПОЛОВИНА всього суддівського корпусу. Усіх суддів в Україні добирає Вища кваліфкомісія суддів. Попередній склад ВККС був звільнений законом 2019 року, а нову мали набрати на конкурсі за участі незалежних міжнародних експертів. Так от, наступного пленарного тижня Рада планує проголосувати проєкт 3711-д. Там замість дієвого фільтру міжнародників (вони будуть комісії, але вирішального голосу не матимуть) майбутні члени найважливішої суддівської комісії проходитимуть подвійний фільтр суддівської мафії – спочатку Ради суддів, а потім – Вищої ради правосуддя”, – пояснив Жернаков.

За його словами, обидва органи вибрані або частково, або повністю чинними корумпованими суддями.

“ВРП, наприклад, має в своєму складі дочку ката останнього розстріляного совєтами бандерівця в 1989 році Івана Гончарука Інну Плахтій. Вона казала на з’їзді суддів, що пишається батьком і що він ухвалив правосудне рішення про розстріл, “просто такі були часи”. Можете собі уявити яких членів суддівської комісії навибирають такі сталіністи-“законники””, – пояснив Жернаков.

“Паралельно Павло Вовк і зашкварена по вінця ВРП відкрито просувають меседж про те, що потрібно скоротити кількість етапів конкурсу на посаду судді з 15 до 3, “щоб швидше набрати суддів”. Це означає, що ніяких аналізів декларацій, ніяких психотестів і ніяких перевірок на доброчесність для майбутніх суддів не буде. Підконтрольна ВККС швидко збере документи і призначить десь від 2000 до 3700 суддів, які присягнуть на вірність особисто Вовку і Портнову. Нам же всім прозвітують про те, як класно і швидко “оновили судову систему” і “подолали кадровий голод””, – застеріг він.

Він підкреслив, що як тільки цих суддів призначать, звільнити їх буде практично неможливо — вони будуть суддями до досягнення пенсійного віку в 65 років, тобто ще десь років 30.

“А контроль за фактично більшістю суддівського корпусу означає контроль за з’їздом суддів, звідти – за більшістю в усіх наступних складах суддівських органів, а звідти – за всіма новими призначеннями суддів. Коло замикається. Так що як тільки приймуть закон у такій редакції (а саме таку редакцію підготував до 2 читання комітет), почнеться незворотний процес. Вовк і Портнов отримають “золоту акцію” контролю за всією судовою системою на десятиліття. Найцікавіше, що голова комітету Костін і депутати комітету розповідають, що на іншу редакцію “не зберуть голосів”. Виходить, на виконання власної політичні обіцянки і обіцянки президента голосів немає, а на підігравання агентам ворога в отримані контролю над судовою системою – є. Головне не переплутати. Катастрофу під назвою 3711-д треба зупинити. Інакше буде біда”, – резюмував він.

Читай у Google News!