“Слуги народу” пропонують витрачати гроші, щоб стимулювати кінотеатри демонструвати фільми не українською мовою – В’ятрович

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

“Слуги народу” знову – вже вкотре! – хочуть повернутися до давно готового до другого читання законопроєкту N9432 про англійську мову, щоб запхати в нього норми, спрямовані проти демонстрування американських фільмів у кінотеатрах в українському дублюванні. Для цього на 9 ранку в понеділок скликають позачергове засідання гуманітарного комітету парламенту, пише ексочільник Інституту нацпам’яті та депутат від “ЄС” Володимир В’ятрович.

Верховна Рада ще в першому читанні викинула з президентського законопроєкту про англійську мову найнебезпечніші норми, які вбивали українське кінодублювання і кінопрокат. Відтоді Банкова ніяк не може заспокоїтися – одна з найнав’язливіших ідей цієї влади під час війни – як би зробити так, щоб українці якомога менше дивилися фільми українською мовою. Це чисте божевілля, і цього разу “слуги народу” пропонують навіть витрачати на це божевілля бюджетні гроші.

Поправка, яку протягуватимуть у понеділок на комітеті, пропонує, щоб держава відшкодовувала кінотеатрам гроші за сеанси, на яких вони замість дубльованих українською мовою крутитимуть фільми англійською.

Ще раз: зараз американські кінокомпанії вкладають власні приватні кошти в якісне дублювання фільмів українською, щоб якомога більше глядачів купували квитки на ці фільми й дивилися їх в Україні рідною мовою. А “слуги народу” пропонують у час війни витрачати гроші цього народу, щоб стимулювати демонструвати фільми не українською мовою.

Голосувати за це – абсурд і ганьба.

Час нарешті вже ухвалити давно готовий до другого читання законопроєкт про англійську мову. Або відхилити. Але нарешті визначитися з ним на пленарному засіданні і припинити спроби знущатися з української мови й кінопрокату.

А якщо в уряду з’явилися зайві гроші, треба їх спрямувати або на армію, або (якщо вже мова про кіно) – на промоцію і підтримку демонстрування фільмів українського виробництва. Все інше – від лукавого.

Читай у Google News!