“Слуги” хочуть віддати контроль за призначенням суддів ОПУ?

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
призначенням суддів

Нардепи “Слуги народу” зареєстрували у Раді законопроєкт, який пропонує надати президенту повноваження у ручному режимі керувати призначенням суддів. Про це повідомляє antac.org.ua.

Йдеться про проєкт закону №9439. Відповідна норма діятиме на час воєнного стану та рік після цього. “Так, президент зможе повертати Вищій раді правосуддя (ВРП) подання про призначення судді, якщо щодо цієї особи є компрометуюча інформація від Служби безпеки (СБУ) чи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

На практиці це надасть Офісу президента можливість фактично торгуватися за призначення суддів та будувати судову систему “під себе”. Такий інструмент дозволить і не допускати призначення суддів, які не захочуть “співпрацювати” з ОП, і навпаки – призначати повністю ручних суддів. Адже Офіс президента має прямий контроль над СБУ”, – йдеться в повідомленні ЦПК.

У Центрі протидії корупції зазначили, що якісне проведення процедур відбору суддів вже само по собі має відкидати можливість призначення сумнівних осіб на посаду судді. Водночас відведення президенту виключно церемоніальної функції при призначенні судді має і мало на меті усунення політичного впливу на процес формування суддівського корпусу.

Як повідомляється, наразі у судах вакантні майже 3000 посад.

Читай у Google News!