Середньомісячна ЗП у сільському господарстві

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У 2019 році середньомісячна заробітна плата штатного працівника в сільському господарстві становила 8,7 тис. грн, що майже на 1,8 тис. грн або 17% нижче середнього показника по економіці.

Рівень оплати праці у агросекторі посідає 16 місце серед 26 видів діяльності в Україні. Найвисокооплачуваними є зайнятість у авіа транспортній, фінансовій та страховій галузях, інформаційній та телекомунікаційній сферах.

Разом з тим, у 2019 році в сільському господарстві спостерігалися високі темпи зростання середньомісячної ЗП штатних працівників порівняно з 2018 роком. Так, за рік зарплата у агросфері зросла на 21,9%, поступившись лиш водному транспорту (24,7%), інформаційним і телекомунікаційним технологіям (22,9%) та промисловості (22,4%). Збільшення рівня заробітної плати в сільському господарстві – це спроба залучення робочої сили у агросферу та зменшення факторів внутрішньої та трудової міграції.

Цікавою є різниця оплати праці в сільському господарстві за регіонами та статтю. Минулого року в агросекторі чоловіки отримували в середньому по 9,3 тис. грн, жінки – 7,3 тис. грн за місяць, різниця у доході становила 27%. Водночас, оплата праці чоловіків у сільському господарстві менша від середнього показника по економіці на 2,5 тис. грн або 26%, а оплата праці жінок, зайнятих у агросекторі відповідає аналогічному середньому показнику по економіці.

Джерело: UCAB

Читай у Google News!