СБУ звинуватила українських кінопрокатників у роботі на спецслужби рф та саботажі вітчизняних фільмів

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Служба безпеки розслідує кримінальне провадження за підозрою українських кінопрокатних компаній у перерахуванні коштів спецслужбам росії і саботажі українських фільмів. Про це йдеться в матеріалах Шевченківського районного суду, оприлюднених в Єдиному реєстрі судових рішень 22 липня, повідомляє “Українська правда”.

Згідно з матеріалами справи, кримінальне провадження відкрито за зверненням нардепа, ім’я якого не вказується.

“Із звернення народного депутата вбачається, що ринок кінопрокату поділений між “В&Н Film Distribution Company”, “Ukrainian Film Distribution”, “Kinomania”, “Volga Ukraine”, “Multi Media Distribution”, які щороку отримують у вигляді касових зборів в Україні близько 100 мільйонів доларів США”, – йдеться в документах.

Вказано, що зазначені компанії з`явились на українському ринку як дочірні підприємства компаній рф, мають плідні фінансово-господарські відносини з російськими компаніями, їх кінцевими власниками виступають громадяни рф.

Наголошується, що ці компанії “приховують свої надприбутки шляхом здійснення фінансово-господарської операцій з суб`єктами господарювання що мають ознаки фіктивності, а також перераховують кошти на адресу російських компаній за прокатні права”.

Стверджується, що спецслужби рф протягом 2014-2016 років “фактично змусили власників компаній, які працюють на ринку кінопрокату України спрямовувати частину своїх прибутків для фінансування дій невстановлених осіб з метою вчинення масових заворушень на території України, посягання на її територіальну цілісність, дестабілізації політичної та економічної ситуації”.

Кінопрокатників також звинувачують, що спецслужби рф використовують їх як агентів впливу в Україні, які диктують умови на ринку кіноіндустрії та саботують просування і показ українських стрічок.

Згідно з матеріалами суду, в липні СБУ попросила суд надати доступ до банківських рахунків кінодистриб’юторів, і суд дав доступ слідчим ГСУ СБУ до документів, що містять банківську таємницю.

Раніше повідомлялося, що СБУ викрила спроби спецслужб рф вплинути на вибори у Раду в Україні.

Читай у Google News!