СБУ закрила кримінальне провадження проти Портнова

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Слідчий Служби безпеки України закрив кримінальне провадження щодо погроз, які Андрій Портнов регулярно відправляв прокурору Олександрові Божку. Про це йдеться у відповіді офісу генпрокурора на запит журналістів “Слідство.інфо”.

“За результатами досудового розслідування слідчим прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України [закриття кримінального провадження через відсутність в діянні складу кримінального правопорушення – УТ]”, – йдеться у відповіді ОГП.

На початку квітня цього року Шевченківський райсуд столиці відмовився продовжити строки досудового слідства у справі щодо погроз прокурору. Божко також звертався і до генпрокурорки Ірини Венедіктової з клопотанням, у якому попросив оголосити Портнову підозру. Утім, у відповіді на запит “Слідству.Інфо”, СБУ відповіла, що її не оголосили.

Як повідомляться, раніше працівники Генеральної прокуратури  неодноразово отримували повідомлення із брутальними образами і погрозами з номера Андрія Портнова. 

Зокрема, кілька разів такі повідомлення надходили прокурору Олександрові Божку, який керував кримінальним провадженням, де фігурував експосадовець. Розслідування щодо погроз від Андрія Портнова співробітнику Генеральної прокуратури Олександрові Божку розпочали в Державному бюро розслідувань на початку квітня 2019 року. Згодом кримінальне провадження  передали до Служби безпеки України.

Наприкінці листопада минулого року Божко поскаржився на дії Андрія Портнова у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Київської області, після чого вкотре отримав погрози від ексчиновника.

Після цього прокурору не раз писали з номера колишнього посадовця. Зокрема, 27 березня Андрій Портнов надіслав повідомлення, де  “порадив” прокурору “збиратися у в’язницю”. Востаннє Божко отримав погрози 30 березня цього року.

Зазначимо, що відмовилася покарати Портнова за погрози прокурору й Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. 

Окрім Божка, схожі погрози були адресовані й у бік колишнього співробітника слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівника Сергія Горбатюка. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Віктора Януковича.

Читай у Google News!