російська військова “допомога” Мінську означатиме вторгнення – МЗС Литви


російська військова “допомога” Білорусі означатиме вторгнення в країну, заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у понеділок, 17 серпня, повідомляє Reuters.
“Жодних причин для військової підтримки з боку рф немає, і немає законних чи інших підстав для цього. Це (військова підтримка. – УТ.) означало б вторгнення в країну і знищило б останні сліди її незалежності”, – підкреслив він.
“росія сильно ризикує, якщо піде на такий крок, на тлі того, що відбувається в Білорусі, на фоні підтримки населення. Треба розуміти, що вторгнення не буде виправданим ні юридично, ні морально, ні політично”, – наголосив очільник литовського МЗС.
Як відомо, раніше президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив, що домовився з президентом рф Владіміром путіним про всебічну допомогу у разі надходження відповідного запиту від Білорусі.
Як відомо, 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. За попередніми результатами, Лукашенка набирає 80,23%, в кандидата від опозиції Світлани Тихановської – 9,90% голосів.
Вже наступного дня після оголошення результатів у містах Білорусі розпочалися акції протесту проти фальсифікацій на виборах. Протестувальники зіштовхнулися з жорстокими діями силовиків. Людей розганяли із застосуванням гумових куль, світлошумових гранат і водометів.
Масові протести у Білорусі тривають і досі. Учора, за оцінками місцевих ЗМІ, на вулиці Мінська вийшло 200 000 людей.
