Росіяни на Донбасі погрожують священникам ПЦУ, які моляться українською мовою

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Росіяни на Донбасі погрожують священникам ПЦУ, які моляться українською мовою 1

Представники окупаційної російської адміністрації на Донбасі захоплюють храми ПЦУ та погрожують священникам, які говорять українською мовою. Про це заявив Митрополит Донецький і Маріупольський Сергій ПЦУ, повідомляє dw.com.

“Їх почали переслідувати за те, що вони моляться українською мовою, за свій український народ, за свою державу. Приходили, погрожували, деяких били, наручники одягали, декого вивозили в ліс. Деяким почали телефонувати: “Якщо ти не поїдеш звідси, ми приїдемо і з тобою розберемося”. Звичайно, дорожче за людське життя нічого не існує – можна стати мучеником, але навіщо? І я прийняв рішення вивезти їх на підконтрольну українській владі територію”, – резюмував митрополит.

“Вони тут працюють, допомагають тим людям, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях – збирають харчі, одяг, передають туди. Зараз це набагато складніше, адже КПВВ зачинені через пандемію”, – розповідає митрополит Сергій.

За його словами вже декілька разів приїжджали представники адміністрацій окупаційної влади і намагалися домовитися з місцевими.

“Можуть вимкнути електроенергію. Було два випадки, коли захопили церкву. Приїжджають представники так званої “ДНР” з відділу держмайна, виносять усе наше майно та опечатують. Приїжджали представники Московського Патріархату, військовослужбовці, спілкувалися з нашими постійними парафіянами. Казали: “Ваші священники вже не повернуться сюди, а ми вам привеземо нормального батюшку, який буде служити, навіть українські традиції зберігатиме – тільки віддайте ключі від храму”. Але люди на таке не йдуть”, – зазначив митрополит Донецький і Маріупольський.

Крім того, він зауважив, що у випадках захоплення храмів ПЦУ вони звертаються до міжнародних організацій за допомогою.

“Коли вони захоплюють наші приміщення, вони роблять це не тому, що у них не вистачає храмів. Це робиться для того, щоб від нас була якась відповідь. Вони храм захопили і чекають, що митрополит Донецький і Маріупольський Сергій зараз візьме своїх священників і захопить якийсь храм Московського патріархату. Але ми цього робити не будемо. Ми навіть до своїх ворогів ставимось по-християнськи. Намагаємося переконати, донести істину і справедливість. І я впевнений в тому, що рано чи пізно ці всі випробування пройдуть і в нас в Україні буде єдина об’єднана помісна православна Церква”, – підкреслив митрополит.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket