росіяни дотиснули українську делегацію в ТКГ – Геращенко

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
росіяни дотиснули

росіяни дотиснули українську делегацію, нав‘язали їй та міжнародним партнерам думку, начебто Верховна Рада ухвалила “неправильну” постанову. На цьому наголосила у своєму дописі у Facebook співголова фракції “Європейська Солідарність”, уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014-2019) Ірина Геращенко.

“Отже, росіяни дотиснули нашу делегацію, нав‘язали їй, а значить і нашим міжнародним партнерам, думку, що начебто ВР прийняла «неправильну» постанову щодо регіональних виборів, яка начебто порушує Мінські угоди. Голова ТКГ від України Л. Кравчук навіть погодився спрямувати лист до ВР щодо прийняття змін до постанови. Це дуже небезпечний прецедент публічного прийняття російських вимог, який не має нічого спільного з компромісом”, – підкреслила Геращенко

Вона зауважила, що це “вперше Україна “визнає”, що це начебто ми не виконуємо чи порушуємо Мінські угоди, хоч все зовсім навпаки”.

“Нагадаю, ВР ще у вересні 2014 прийняла всі необхідні для політичного блоку закони, зокрема, про особливості місцевого самоврядування (терміном на 3 роки, не на постійній основі), і про амністію, створивши передумови для одночасного проведення виборів на всій території України. Але саме рф порушила всі домовленості, продовжила ескалацію на Донбасі, влаштувала Дебальцевський котел, а також в 2014 і 2018 провела незаконні вибори, тим самим зірвавши мирний процес, легітимізуючи маріонеточні режими”, – додала Геращенко.

Політик підкреслила, що це українська делегація має виставляти претензії росії та її маріонеткам, з вимогою негайної ліквідації всіх так званих органів влади як обов’язкової передумови проведення будь-яких виборів на окупованих територіях, демілітаризацію Донбасу і виведення звідти всіх російських підрозділів і техніки.

“Так само неприйнятним є ухвалення законодавства про постійний статус «особливостей місцевого самоврядування”, – переконана Геращенко.

На її думку, росія шантажує Київ прямими переговорами з ОРДЛО, нав‘язує світу думку про громадянський внутрішній конфлікт, перекладає відповідальність за невиконання угод на Київ, заговорюючи власну відповідальність за війну.

Геращенко наголосила, що українська делегація жодним чином не повинна цьому підігрувати. “Це ніякий не компроміс, а прийняття російського сценарію”, – підкреслила вона.

“Безумовно, важливою є тиша на Донбасі, це можна тільки вітати. Головне, щоб перемир‘я не використовувалося Москвою як пастка, сопілка мишолова, який заспокоює жертву і заманює її, аби потім завдати удар”, – підсумувала Геращенко.

Як відомо, головою делегації України в Трьохсторонній контактній групі віднедавна є перший президент України Леонід Кравчук. Він замінив на цій посаді Леоніда Кучму. Його першими заступниками є перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін та віцепрем’єр-міністр – міністр реінтеграції Олексій Резніков.

Читай у Google News!