росія платить за опитування на підтримку Nord Stream 2

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Фонд “Вільна росія” опублікував доповідь про дезінформацію на користь спірного проєкту “Північний потік-2”. Йдеться про опитування громадської думки, з якого випливає, що німецьке суспільство виступає за будівництво газопроводу “Північний потік-2” з росії до Німеччини, пише polskieradio.pl.

Ініціатором дослідження стала Бізнес асоціація Східної Німеччини [Osteuropaverein der Deutschen Wirtschaft-ODW]. Вона була заснована у 2018 році Комітетом східноєвропейських економічних відносин та Німецькою асоціацією бізнесу Східної Європи.

Представники Бізнес асоціації Східної Німеччини зустрілися в грудні 2019 року з президентом росії Владіміром путіним. Главою зі зв’язків із громадськістю Бізнес асоціації Східної Німеччини є Андреас Метц, який входить у зазначений вище Комітет східноєвропейських економічних відносин. Натомість Маріо Мерен, голова правління, головний виконавчий директор німецько-російської компанії Wintershall Dea [BASF – 67% акцій, Letter One олігарха Міхаїла Фрідмана – 33%], є членом робочої російської групи Бізнес асоціації Східної Німеччини і водночас членом комітету акціонерів Nord Stream 2 разом із Ґергардом Шредером, колишнім канцлером Німеччини, та Єлєною Бурмістровою, генеральною директоркою “Газпром експорт”. Усі ці чиновники пов’язані з Кремлем.

Опитування провело агентство Forsa Politik-und Sozialforschung AG, у минулому обвинувачене в маніпуляції даними, в тому числі в наданні неправдивих даних опитування про приватизацію залізниць у Німеччині. Німецькі ЗМІ згодом встановили, що опитування фінансував основний німецький залізничний оператор Deutsche Bahn.

Згідно з опитуванням, яке замовили чиновники, пов’язані з “Північним потоком-2”, і яке провело агентство, котре звинувачували в маніпуляції даними, тільки 10% німців вважає США гідним довіри постачальником сировини, а 55% із них хоче тісніших економічних взаємин з росією. В опитуванні вказується, що 77% німців підтримує будівництво “Північного потоку-2”, незважаючи на критику цього проекту з боку США. Опитування оприлюднено двома мовам: російською і німецькою.

Фонд “Вільна росія” зазначає, що дезінформаційна кампанія на користь “Північного потоку-2” повинна створити “соціальну і політичну динаміку”, яка дозволить якомога швидше завершити будівництво спірного газопроводу, щоб США не встигли ввести нові санкції, а Газпром не втрачав ринок, поступаючись СПГ зі США. Таким чином кремль також може намагатися відвернути увагу від маніпуляції з цінами на постачання газу і переконати громадськість у тому, що “Північний потік-2” – це суто економічний проєкт, а не політична зброя.

Читай у Google News!