росія буде змушена просити Україну про транзит

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Данське енергетичне агентство, яке уповноважене дати згоду на будівництво “Північний потік-2”, що проходитиме територією цієї країни, опублікувало екологічну документацію для нового варіанта маршруту поблизу острова Боргольм. Таким чином започатковано чергові громадські консультації щодо напрямку російського газопроводу, але необхідна згода не буде видана швидко передає polradio.pl.

Навіть, якщо б цю згоду вдалося отримати ще цього року, то з уваги на погодні умови неможливо закінчити будівництво у планований термін, тобто до кінця 2019 року, – повідомляє “Rzeczpospolita”. Самі росіяни також це розуміють. І в актуальному графіку інвестиції передбачають, що запуск газопроводу відбудеться у другій половині 2020 року. Це, в свою чергу, приводить до того, що ситуація в нашому регіоні суттєво зміниться, особливо в контексті прагнень росії перенести якомога більше транзиту газу до Західної Європи із сухопутного на морський шлях.

Коротко кажучи, росія планувала, що з початком 2020 року повністю відмовиться від транзиту територією України, але тепер такого собі дозволити не може, – вказує видання. До 31 грудня поточного року закінчується контракт Ґазпрому на транзит сировини територією України, а 17 травня 2020 року на транзит через Польщу.

А отже, росія з держави, яка лякала Україну відмовою від транзиту, стає прохачем, який буде змушений просити, щоб із ним підписали новий транзитний договір, якщо не хоче призвести до газової кризи в Європі. Втім, це могло б означати для Газпрому величезні збитки, втрату і так вже сумнівної надійності, а можливо й втрату деяких контрактів з європейськими фірмами.

Читай у Google News!