росії не вдасться знищити історичну пам’ять про злочини проти кримських татар – “ЄС”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
google newsRead in Google News!
crimea and punishment

Російській окупаційній владі не вдасться знищити історичну пам’ять ані про злочини радянської влади проти кримських татар, ані про нинішні свої злочини в окупованому Криму. Про це сказали народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” на брифінгу у Верховній Раді з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу, передає prm.ua.

У цей день у 1944 році сталінська влада почала депортацію кримських татар з рідної землі.

“Сьогодні зранку по всьому окупованому Криму проходять пам’ятні заходи. Попри те, що у попередні дні були попередження з боку ФСБ, з боку окупаційної влади – до кожного активіста, члена Меджлісу, делегатів Курултаю приходили та вручали ці попередження, але окупаційній владі не вдасться нашу історичну пам’ять знищити”, – сказав народний депутат Ахтем Чийгоз.

“Це їх дуже дратує і нервує. Тому цей терор буде продовжуватися до тих пір, поки ми як Україна не визволимо окуповані території”, – підкреслив представник “Європейської Солідарності”.

Він наголосив на важливості збереження державою пам’яті про такі дні та вшановуванні кримських татар, які стали жертвами тоталітарного режиму. “Це дає нам сподівання, що законопроєкти, які ми пропонуємо для захисту прав кримськотатарського народу нарешті будуть винесені в зал Верховної ради й будуть прийняті”, – зауважив депутат.

“Сьогодні ми очікували та очікуємо указ президента України Зеленського щодо взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу. Це також був би сигнал для наших громадян, співвітчизників у Криму про те, що є постійна взаємодія з державою, інститутом президента у кримськотатарського народу”, – зазначив Ахтем Чийгоз.

Читай у Google News! google news