рф під приводом боротьби з COVID-19 в Італії займалася розвідкою – ЗМІ

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Газета “La Stampa” провела розслідування, показавши, що недавня висадка військ рф в Італії під приводом боротьби з пандемією COVID-19 насправді була масштабною розвідувальною операцією. Інститут вивчення глобальних загроз і демократій переконливо довів правоту “La Stampa”. Про це пише “Укрінформ” із посиланням на матеріали Інституту.

Так, аналіз документальних матеріалів підтверджує, зокрема, висновки італійської газети “La Stampa” про розвідувальний характер російської місії в цій країні, яка прикривається допомогою у боротьбі з коронавірусом.

Російські військовослужбовці в Італії, згідно з даними МО росії, вивчають мову країни перебування, що не входить в обов’язки медичного персоналу і є ознакою приналежності до розвідки або сил спеціальних операцій росії.

Статті у “La Stampa” не були спростовані ні прем’єр-міністром Італії, ні міністерством закордонних справ, ні міністерством оборони, яке, схоже, стало жертвою проросійської активності прем’єра Італії Джузеппе Конте.

Тобто наразі існує достатня кількість інформації, яка дає можливість проаналізувати російську військову присутність в Італії і підтвердити тези журналістів “La Stampa”.

Додамо, що згодом прессекретар Міноборони росії Ігор Конашенков озвучив погрози на адресу журналіста газети “La Stampa” Якопо Якобоні. Фактично росія допустила залякування італійських журналістів з використанням інформаційного ресурсу Посольства росії в Італії, що робить таку погрозу офіційною позицією Кремля, яка поширюється офіційними дипломатичними каналами. Це серйозний виклик для свободи слова в Європі, оскільки раніше москва не робила подібних кроків на території європейських держав, пише видання.

Читай у Google News!