рф не має технічних можливостей для завершення “Північного потоку-2”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Наразі не існує ні юридичних, ані технічних можливостей в рф для завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”. Про це заявив російський незалежний аналітик нафтогазового сектору, партнер консалтингового агентства RusEnergy Михайло Крутіхін, передає “Укрінформ“.

“Я не бачу технічних можливостей добудувати цей проєкт, тому що його має добудовувати спеціально обладнане судно-трубоукладач. Причім, потужний трубоукладач, із так званим “динамічним позиціонуванням”, щоб він стояв на місці, не втикаючи якорі в дно, оскільки там чутливий район – можуть бути зачеплені кабелі, трубопроводи чи навіть поля, куди скидали боєприпаси двох світових війн, у тому числі хімічні”, – заявив він.

Крім того, судно повинно мати обладнання для зварювання, ізоляції, укладення на дно ниток газопроводу. Причому діаметр труб в проєкті “Північний потік-2” – більш як один метр.

За словами експерта, в росії є одне судно, яке теоретично могло б взятися за проєкт, але воно не обладнане в технічному плані, щоб укладати півтораметрові труби “Північного потоку-2” – “Академік Черський”.

Як повідомляється, окрім ряду проблемних питань, пов’язаних із страхуванням судна та дозволом на будівництво тощо, є найголовніша проблема – санкції США проти “Північного потоку-2”, які “будуть бити” вже по самому “Газпрому” у разі, якщо він самотужки вирішить завершити проєкт.

Читай у Google News!