рф намагається розпалити “криваве протистояння” в Північній Ірландії – Atlantic Council

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Американський аналітичний центр Atlantic Council розкрив ряд спроб росіян розпалити конфлікт у Північній Ірландії публікаціями фальшивих інформацій про активність Ірландської Республіканської Армії (ІРА) і об’єднання Ірландії. Про це у середу повідомило видання The Times, пише “Польське радіо”.

За словами Digital Forensic Research Lab, що працює при Атлантичній раді й вивчає випадки маніпуляції та пропаганди в Інтернеті, росіяни використовували для цього соціальні мережі. З фальшивих облікових записів, що належать нібито особам ірландського походження, вони попереджали про “криваве протистояння”.

Серед опублікованих матеріалів був, зокрема, фальшивий коментар міністра оборони Великої Британії Ґевіна Вільямсона про участь ІРА у спробі вбивства колишнього співробітника ҐРУ Сєрґєя Скрипаля та неправдива заява голови Демократичної юніоністської партії Арлін Фостер про готовність відокремлення Північної Ірландії від Сполученого Королівства.

Були дописи також про надумані плани вербування ІРА бойовиків “Ісламської держави”, які мали би допомагати у здійсненні терористичних атак, а також поширенні неправдивих пліток про плани вбивства екс-міністра закордонних справ Великої Британії Боріса Джонсона.

Бен Німмо з Атлантичної ради застеріг, що такі дії “вимагають дуже невеликих інвестицій з боку російських операторів, а якщо будь-яка з цих інформацій потрапить до ширшої громадської думки, то досягне своєї цілі”.

Аналітичний центр Atlantic Council не зміг ідентифікувати конкретної російської організації або групи, відповідальної за поширення цієї фальшивої інформації, але він вважає, що спосіб дій вказує на розвідувальні служби рф. Зазначено, що такі дії подібні до попередніх дій російських суб’єктів, що намагалися, серед іншого, поглибити ефект паніки після терактів на терені Великої Британії.

Ірландське видання Irish Times зазначило, що це, ймовірно, перший такий серйозний випадок дезінформаційної кампанії проти Ірландії.

Читай у Google News!