“Репортери без кордонів” вважають суперечливими висновки слідства у справі Шеремета

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Міжнародна організація захисту прав людини у сфері свободи слова “Репортери без кордонів” [RSF] висловила стурбованість невідповідностями доказів причетності затриманих до вбивства журналіста Павла Шеремета в 2016 році. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті RSF.

“Репортери…”закликають українську владу продовжити розслідування і щоб воно було “більш прозорим”. Як зазначено в заяві на сайті організації, поліція заарештувала п’ятьох підозрюваних, ветеранів війни у східній частині Донбасу, однак висновки про причетність цих людей до вбивства журналіста в RSF вважають суперечливими.

За словами репортерів, твердження щодо розв’язання справи ґрунтується на чотирьох суперечливих експертних висновках, а прокуратура відмовляється надати усі наявні у неї докази. Крім того, на їхню думку, були спроби чинити тиск та шантажувати деяких свідків.

“Ми закликаємо до більшої прозорості з боку української влади в цьому розслідуванні, яке дає можливість реально почати боротьбу з безкарністю, і в якому мають бути виявлені і притягнуті до відповідальності не лише винні, а й замовники”, – заявили журналісти.

Вони додали, що у глави МВС України був сильний політичний мотив для завершення розслідування, оскільки таке завдання доручив президент Володимир Зеленський.

Читай у Google News!