Рейс МН17: З’явилися нові докази проти РФ

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Рейс МН17: З'явилися нові докази проти РФ 1

Опубліковано документи, які є додатковим доказом того, що ракетний комплекс “Бук”, який збив малайзійський “Боїнг”, доставили з Росії. Про це повідомляє російська “Новая газета” з посиланням на документи, які опинилися в її розпорядженні, передає Укрінформ.

Уточнюється, що папери не мають грифа “секретно” – це документи про забезпечення безпеки на дорогах загального користування під час пересування російських військ у червні 2014 року. А також виписки з наказів про взяття військовослужбовців ППО на забезпечення і виділення їм сухих пайків.

Зокрема, це — телефонограма від 22 червня 2014 року, в якій йдеться про наказ начальникам Курської і Воронезької військових автомобільних інспекцій організувати 23 червня супровід військової техніки дорогами загального користування. “Наказ направляється, зокрема, керівництву 56-ї курської і 47-й воронезької військової автомобільної інспекції (ВАІ), що знову підтверджує встановлений маршрут руху (з Курська на Донбас – ред.)”, – пише газета.

Рейс МН17: З'явилися нові докази проти РФ 2

Зазначається, що телефонограма підтверджує версію авторів порталу Bellingcat про участь особового складу і вантажівок 69-ї бригади в переміщенні техніки з Курська, висловлену ними ще в 2017 році.

В іншому документі, за даними видання, підписаному підполковником з 69-ї бригади Аладьїним, наводиться список кількох вантажівок з водіями, які прибудуть до Курська з Бєлгорода, щоб їхати далі. Зокрема, там фігурує КамАЗ з “чорним” держномером 4267 АН і його водій — рядовий Бутиков А.Н. “Пізніше саме цей КамАЗ потрапить в об’єктиви аматорської зйомки при перевезенні “Бука 332″ в Міллерово”, – пояснює розслідувач, відомий в Україні журналіст Павло Канигін.

Крім того, у редакції є наказ за підписом т.в.о. командира частини №32406 підполковника Демидова і т.в.о. начальника штабу майора Горбатих. З нього випливає, що понад 170 курських військових 15 липня 2014 року прибули до Міллерово, що на кордоні з Україною. Як підстава наводиться телеграма начальника військ ППО РФ від 13.07.2014.

Рейс МН17: З'явилися нові докази проти РФ 3

За словами автора, з отриманих документів випливає, що протиракетники прибули до Міллерово майже на три тижні пізніше, ніж їх техніка; вони були поставлені на забезпечення, тут же з нього зняті, але при цьому отримали сухпайки на 5 діб.

“Судячи з цих деталей, протиракетники явно не збиралися довго затримуватися з” бойовим чергуванням “за 30 км від кордону і разом з сухпайками нібито вирушили з Міллерово в інше місце. Чи так це? І як пояснити, що незабаром одну з машин курської бригади ППО помітили по інший бік кордону?” – йдеться в статті.

Зазначається, що факт прибуття військовослужбовців з курської частини в прикордонне Міллерово з датою 15 липня посилює підозри і обґрунтовує питання, висловлені слідчими JIT в 2018 році – наприклад, хто здійснював перекидання бойової машини туди і назад і хто був в екіпажі; чи є їхні імена в списку 170 військових з 53-ї бригади, які прибули на “бойове чергування” до кордону; хто віддавав їм накази.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket