Реформа освіти передбачає підвищення зарплати вчителя до 3 “мінімалок”

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

На думку очільниці МОН Лілії Гриневич, оплата праці вчителів потребує серйозних змін. Про це вона сказала в інтерв’ю “Новій українській школі” (НУШ).

Гриневич називає вчителів ключем до реформи освіти, тому, переконана вона, дуже важливо піднімати соціальний статус, кваліфікацію та зарплатню педагогів.

“Я вважаю, що дуже потрібна реформа оплати праці вчителя. Нам треба відходити від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями. Ми підготували проект такої реформи”, – розповіла Гриневич.

Вона пояснила, що ця реформа передбачає щорічний план підвищення зарплатні вчителя до трьох мінімальних зарплат до 2023 року, як передбачено в законі “Про освіту”.

“На превеликий жаль, через дочасні вибори не встигнемо її імплементувати, бо вона має йти з новим бюджетом – тобто з нового календарного року. Але це обов’язково має бути наступним кроком. Бо зараз важливо в цю професію привести молодих талановитих людей”, – переконана керівниця МОН.

У НУШ нагадують, що МОН у листі до освітньої профспілки зазначило, що у державному бюджеті наразі недостатньо коштів, щоб збільшувати посадовий оклад вчителів до 3 мінімальних зарплат, як передбачено у законі “Про освіту”.

Стаття 61 закону “Про освіту” встановлює посадовий оклад педагогів найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних зарплат (мінімальна зарплатня зараз складає 4173 гривень – УТ). Також передбачено, що оклад кожної наступної категорії збільшується мінімум на 10%.

Окрім того, відповідно до цієї статті, посадовий оклад науково-педагогічних працівників найнижчої категорії встановлюється на 25% вище від посадового окладу педагогічних працівників найнижчої категорії. Наступні категорії – мінімальне збільшення на 10%.

Як повідомлялося, уряд інвестує 1 млрд грн в інтернетизацію та комп’ютеризацію українських шкіл.

Читай у Google News!