Редакційна рада НСТУ: “Схеми” порушили редакційний статут Суспільного

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Члени Редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України більшістю голосів підтвердили, що у програмі «Схеми: корупція в деталях» під назвою «Порошенко та Медведчук: Спільники?» порушено один із пунктів Редакційного статуту Суспільного, повідомляє Детектор медіа.

Про це йдеться у відповіді Редакційної ради члену наглядової ради НСТУ Олексію Паничу.

Олексій Панич написав звернення в Редакційну раду НСТУ з проханням перевірити сюжет програми «Схеми: корупція в деталях» під назвою «Порошенко та Медведчук: Спільники?», показаний в ефірі телеканалу «UA: Перший», на предмет порушень у ньому Редакційного статуту НСТУ.

«Мій докладний аналіз цього сюжету із зазначенням конкретних пунктів Редакційного статуту ПАТ “НСТУ”, які, на мою думку, порушує цей сюжет, був опублікований на сайті “Детектор медіа” під назвою “Чи порушено журналістські стандарти в сюжеті програми “Схеми” під назвою “Порошенко та Медведчук: Спільники?”», – написав Олексій Панич.

Члени Редради, розглянувши звернення, більшістю голосів підтвердили, що у заголовку програми немає псевдосенсаційності.

У результаті голосування Редрада підтвердила, що порушено пункт про належну збалансованість, адже добір експертів у програмі був не в рівній кількості та якості.

«Владислав Грузинський запропонував розробити рекомендації менеджменту ПАТ “НСТУ” щодо взаємодії із зовнішніми виробниками програм для ПАТ “НСТУ”, а саме до угоди із зовнішніми виробниками програм додати пункт про обов’язкове дотримання  Редстатуту ПАТ “НСТУ”. Ухвалили більшістю голосів надати зазначені рекомендації менеджменту ПАТ “НСТУ” у 14-денний термін», – зазначено у відповіді Редради.

Сайт «Детектор медіа» звернувся до автора, редактора та ведучої програми телевізійних розслідувань «Схеми. Корупція в деталях» Наталії Седлецької за коментарем.

Нагадаємо, доктор філософських наук, професор, член наглядової ради НСТУ Олексій Панич у статті «Чи порушено журналістські стандарти в сюжеті програми «Схеми» під назвою «Порошенко та Медведчук. Спільники?» написав, що на його думку цей сюжет створено й опубліковано з порушенням низки журналістських стандартів. Сам сюжет можна прочитати і переглянути тут.

У лютому 2018 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України затвердила Редакційний статут ПАТ «НСТУ», який розробила редакційна рада Суспільного мовника.

Читай у Google News!