Радниця в МОЗ хоче закупати дорогі ліки у компанії, яка платила їй гонорари

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Радниця міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська намагається включити до закупівель дорогі препарати для лікування вірусного гепатиту С. Закупити їх означає дати шанс одному пацієнту замість 30, пише Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

“Радниця міністра охорони здоров’я Ольга Голубовська продовжує переконувати у необхідності включення до закупівель на 2020 рік дорогих препаратів для лікування вірусного гепатиту С (омбітасвір/парітапревір/ритонавір та дасабувір (3D-режим). Цього року зібрано заявки з регіонів – і 57% всього бюджету 2019 року буде витрачено на закупівлю дорогих препаратів, якими можна пролікувати лише 710 пацієнтів. За решту бюджету буде закуплено ліки для інших 14 258 пацієнтів”, – написала Супрун. 

Вона додала: “Це мало нагадує раціональне використання коштів та піклування про здоров’я нації. Особливо, якщо брати до уваги, що виробляє ці дорогі ліки компанія, від якої [ЕББВІ БІОФАРМАСЬЮТІКАЛЗ ГМБХ] Ольга Голубовська задекларувала гонорар”.

Екс-очільниця МОЗ також сказала, що уряд не має допустити того, щоб понад 80% пацієнтів із гепатитом С залишилися без ефективного лікування.

Читайте також: Супрун: Єдині реальні дії нової влади у сфері охорони здоров‘я – це спроба реваншу фармацевтичної мафії

Читай у Google News!