Рада розгляне антиукраїнський “мовний” закон 16 липня. Українців кличуть на протест

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Рада розгляне антиукраїнський

З подачі фракції «Слуга народу» голова ВР Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на 16 липня антиукраїнський законопроєкт 2362 “слуги народу” Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.

Про це написав у Facebook депутат Володимир В’ятрович.

“Щойно з подачі фракції «Слуга народу» голова ВР Разумков доручив поставити в розклад засідання парламенту на четвер антиукраїнський законопроєкт 2362 «слуги народу» Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.

Цей проєкт, який вносить зміни в закони про мову і про освіту – найбільша загроза українській мові і українській освіті з часів Януковича”, – підкреслив він.

Якщо його ухвалять, уточнив депутат, то перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано.

“Більше того, в БУДЬ-ЯКИХ школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою. Це – шлях до тотальної русифікації освіти. Ми не маємо права цього допустити. «Слуги народу» і ОПЗЖ планують протягнути русифікаторський законопроєкт усупереч позиції Міністерства освіти і науки та гуманітарного комітету парламенту, які виступили проти його ухвалення”, – йдеться у повідомленні.

Особливий цинізм, підкреслює В’ятрович, що “розгляд цієї московської забаганки” відбуватиметься 16 липня – в день 30-річчя Декларації про державний суверенітет України.

“Я закликаю спікера Разумкова негайно припинити цю антиукраїнську провокацію, зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду на нинішній сесії.

Закликаю кожного відповідального народного депутата стати на захист української освіти і в разі винесення цього проєкту на пленарне засідання проголосувати проти.

Але найголовніше – прошу кожного, кому дорога українська мова і українська освіта, 16 ЛИПНЯ О 9.00 ВИЙТИ ПІД СТІНИ ПАРЛАМЕНТУ і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде провалено або знято з розгляду”, – закликав депутат.

Як відомо, 17 червня профільний комітет парламенту з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував відхилити доопрацьовану редакцію законопроєкту №2362.

Документ, автором якого є Максим Бужанський (фракція партії «Слуга народу»), було зареєстровано в парламенті 31 жовтня 2019 року. Законопроєкт передбачає внесення змін до законів про мову і про освіту та переносить з 2020 на 2023 рік перехід російськомовних 5-11 класів на навчання українською мовою.

Читай у Google News!