Псевдосоціологи та результати опитування в ОРДЛО

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Навіть якщо не брати до уваги те, що технічно важко організувати опитування і отримати відверті відповіді від людей на окупованих територіях, є підстави сумніватися у достовірності оприлюднених в “Дзеркалі Тижня” результатах опитування з інших причин, пишуть “Тексти”.

По-перше, “Нью-імідж маркетинг груп” занесена у базу псевдосоціологів [проект сайту “Тексти”] як компанія, що була неодноразово помічена у передвиборчих маніпуляціях, у тому числі з соціологічними опитуваннями. Одним з її представників був Андрій Прокопенко, який теж є у базі “псевдосоціологів”.

Це той самий Андрій Прокопенко, який зараз працює головою державної адміністрації Чернігівської області. Зеленський призначив його на посаду нещодавно, 2 листопада 2019 року. До цього Прокопенко, як політтехнолог, співпрацював із виборчим штабом Зеленського та “Слуги народу”.

Крім цього, “Український інститут майбутнього”, який замовив дослідження разом з “Дзеркалом Тижня”, це аналітичний центр, який співпрацює із Зеленським ще з часів, коли той лише починав боротьбу за президентство, та який пов’язують із заступником міністра внутрішніх справ Антоном Геращенком.

Один із прикладів зв’язку із Зе-командою, – Галина Янченко, дружина виконавчого директора інституту Віктора Андрусіва, на останніх виборах до ВР отримала місце у першій п’ятірці списку партії “Слуга Народу”.

Наголосимо, наразі неможливо визначити, наскільки і в яку сторону можуть відрізнятися справжні настрої населення окупованих територій. Однак, якщо “Дзеркало Тижня” [або будь-хто інший], справді хоче вирішувати питання Донбасу не на “емоціях, фантазіях та інтуїтивних віруваннях” [цитата], то навряд чи варто до цього залучати дані від компанії з сумнівною репутацією, яка не один раз використовувала “соцопитування” для політ-технологічних маніпуляцій, і на яку можуть мати вплив представники поточної влади.

Детальніше про Нью-імідж маркетинг груп дивіться у базі даних псевдосоціологів [завищення рейтингів Володимира Литвина, Генадія Корбана або партій Наталії Королевської – лише декілька епізодів].

Для того, щоб довести справжність дослідження “Нью-імідж маркетинг груп” має оприлюднити “сирі результати” опитування, тобто відповіді з кожної анкети.

стартова сторінка сайту компанії Нью-імідж маркетинг груп, станом на 9 листопада

Читай у Google News!