Прокурор ОГПУ звинуватив Венедіктову у втручанні в справу Стерненка

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Ганьбою прокуратури назвав втручання генпрокурора Ірини Венедіктової в справу Сергія Стерненка колишній керівник групи слідчих, прокурор ОГПУ Андрій Радіонов. Про це повідомляє кореспондентка “5 каналу” Ганна Рибалка.

В залі суду Радіонов доповідав як свідок. Такі сенсаційні заяви викликали оплески в залі.

Засідання суду ще триває. СБУ просить для Стерненка запобіжний захід цілодобове тримання під вартою.

“Наприклад, скерування повідомлення про підозру. Раніше була проведена реорганізація [з ГПУ в Офіс генпрокурора – УТ] і була змінена назва посад. І я був поза штатом, але обіймав за колишньою назвою посаду, а деякі працівники, зокрема Бозовуляк, уже обіймали посаду з іншою назвою. І повідомлення про підозру скеровувалося без зазначення прізвища прокурора, який повинен був погодити повідомлення про підозру, однак зазначалася вже нова посада. Про що це свідчило? Що зразу і попередньо, наскільки я знав, вже була згода Бозовуляка погодити повідомлення про підозру. Відповідно, заздалегідь знаючи, що я старший групи прокурорів, що я маю протилежну думку з цього приводу, тим не менше, адресують [повідомлення про підозру – УТ] людині, яка ще не старша в групі прокурорів у процесі. Про що це свідчить? Що є фактично втручання в мою діяльність, всупереч тій позиції, яку я зайняв у провадженні”, – наголосив Радіонов.

Він також прокоментував слова генпрокурора Ірини Венедіктової щодо того, що Стерненку в будь-якому випадку буде повідомлено про підозру.

“… Публічні заяви вищої посадової особи Генпрокуратури, яка не була ще на той момент у процесі, не була обізнана з матеріалами провадження, якій не доповідалося навіть старшими групи прокурорів, – тим не менше, були зроблені однозначні висновки, що буде повідомлено про підозру. І в принципі вона – вища посадова особа, від якої залежать всі посади і призначення, які призначаються виключно генеральним прокурором… По суті я людина, яка залежна в якійсь мірі від її рішень, і це [все було – УT] публічно. Як це оцінювати, як не тиск? Власне, з такими повідомленнями я і звернувся [до Ради прокурорів – УТ], і там теж детально описано чому я вважаю, що це зазіхає на мою незалежність як прокурора в процесі”, – уточнив Радіонов, зазначивши, що повідомлення про загрозу незалежності прокурора було надіслано в Раду прокурорів офіційно.

Як відодмо, 11 червня Стерненко повідомили про підозру в умисному вбивстві і незаконному носінні холодної зброї. Справа стосується подій травня 2018 року, коли на нього напали Іван Кузнецов і Олександр Ісайкул. Захищаючись, Стерненко поранив ножем Кузнєцова, внаслідок чого той загинув. Ісайкул зараз перебуває за кордоном.

Адвокат Сергія Стерненка заявляє, що підозри для нападників на активіста скидаються на фейк від Служби безпеки України або спробу “відмазати” підозрюваних.

Читай у Google News!