Проєкт резолюції Європарламенту: росія не може бути стратегічним партнером ЄС через агресію проти України

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
росія

росія не може більше вважатися стратегічним партнером Євросоюзом, доки триває агресія проти України та окупація Криму, йдеться у проєкті резолюції Європарламенту щодо стану політичних відносин ЄС-росія, яка буде проголосована у вівторок, повідомляє “Укрінформ”.

“Європарламент підкреслює, що нелегальна окупація і анексія українського регіону Криму росією, її пряма і непряма участь у воєнному конфлікті у східній Україні та продовження порушення територіальної цілісності Грузії і Молдови є навмисним порушенням міжнародного права, демократичних принципів і основоположних прав”, – констатується у проєкті документа.

ЄП наголошує, що за наявних обставин росія не може більше розглядатися як “стратегічний партнер”.Відтак, європарламентарії пропонують переглянути Угоду про партнерство і співробітництво ЄС-рф.

Підкреслюється, що ЄС не може розглядати поступове повернення до “business as usual” у відносинах з росією, доки країна не виконає у повному обсязі Мінські домовленості та не відновить територіальну цілісність України. У зв’язку з цим у проєкті резолюції міститься заклик до всеосяжної переоцінки відносин з рф.

У проєкті документа також відзначається необхідність посилення ролі ЄС у Нормандському форматі та вкотре висловлюється підтримка суверенітету і територіальної цілісності України. Крім того, депутати ЄП висловлюють глибоке занепокоєння зв’язками російського керівництва із крайніми правими та популістськими націоналістичними партіями в ЄС, включаючи Угорщину.

Європарламент також вказав росії на її відповідальності за збиття літака рейсу МН17 у 2014 році, що підтверджено міжнародною слідчою групою.У проєкті резолюції ЄП засуджує дії росії в Азовському морі, що демонструють порушення міжнародного морського права та міжнародні зобов’язання, включаючи будівництво керченського мосту.

Автором проєкту резолюції є латвійський парламентарій Сандра Калнієте.

Читай у Google News!