Проект меморіалу “Бабин Яр” втратив моральні орієнтири – екс-головний історик

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Колишній головний історик проекту Меморіального центу “Бабин Яр” Карел Беркгоф заявив, що більше не може публічно підтримувати цей проект з етичних міркувань. Про це провідний науковий співробітник NIOD, Інституту студій з історії війни, Голокосту та геноциду [Амстердам] написав у статті для сайту glavcom.ua.

“Проект Меморіального Центру Голокосту ‘Бабин Яр’ [BYHMC] очікує дуже складне майбутнє. Це стало цілком очевидним для мене в листопаді 2019 року, коли я вперше зіткнувся з новим керівництвом проєкту, – пише Беркгоф. – Я відчуваю глибокий смуток через те, що було втрачено. Я звик відчувати, що проект має певні моральні орієнтири, але це більше не так”.

У квітні 2016 року до нього як експерта з історії Бабиного Яру звернулися з пропозицією стати істориком Меморіального центру Голокосту в Києві та його представником в академічних колах. Беркгоф погодився на співпрацю, відзначивши серйозний рівень задуманого проекту та залучених до його реалізації осіб.

“Наприкінці жовтня – у першій половині листопада 2019 року, абсолютно несподівані для мене радикальні рішення та зміни перевернули BYHMC, який я знав, з ніг на голову. Було створено нову посаду художнього керівника, який, вочевидь, мав контролювати весь проект, включаючи наукові дослідження. Посаду відразу ж зайняв режисер Ілля Хржановський, який раніше керував проектом ‘Дау’. До цього я ніколи не чув про нього, але проект викликав низку запитань”, – пише Беркгоф.

За його словами, практично відразу після цього призначення були докладені енергійні зусилля до повної заміни команди BYHMC. Майже всі представники високопрофесійної команди [менеджери та спеціалісти, відповідальні за розробку контенту], яким я довіряв, або були звільнені, або вирішили піти самі.

“Маючи досвід трирічної співпраці з Благодійним фондом ‘Меморіал Голокосту ‘Бабин Яр’ у ролі головного історика, наразі, після закінчення терміну дії мого останнього контракту, я більше не виконую жодних офіційних функцій […] Я відхилив запрошення в ролі радника очолити Наукову раду, i письмово заявив у березні, що більше не можу здійснювати публічну підтримку BYHMC з етичних міркувань, а також з огляду на необхідність захищати свою професійну репутацію”, – підсумовує Беркгоф. 

Читай у Google News!