Продукція сільського господарства зросла в ціні на 45% за 10 років

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

За останні 10 років у вітчизняному аграрному секторі відбулись значні трансформації. Зокрема, продукція сільського господарства у постійних цінах зросла на 85 млрд грн або 45% за 2010-2019 роки.

Нарощення відбулось в основному за рахунок продукції рослинництва, яка забезпечила 95% (80,7 млрд грн) зростання аграрного сектору. Стабільний попит на зовнішньому ринку на вітчизняні зернові та олійні культури фокусує вітчизняне агровиробництва саме на цьому сегменті.

У тваринництві спостерігалося менш стрімка динаміка. Стримуючими факторами для галузі залишаються втрата ринку рф, низька купівельна спроможність населення, висока конкуренція та повільні темпи виходу на зовнішні ринки. Враховуючи вищезазначене, у структурі аграрного виробництва спостерігається стрімке зменшення частки тваринництва.

Загалом позитивним трендом останніх десяти років є індустріалізація аграрного сектору, адже частка підприємств в структурі виробництва с/г продукції постійно зростає – застосування ними інтенсивної техніки та технологій забезпечують як кількісні, так і якісні зрушення галузі.

джерело: UCAB

Читай у Google News!