Президент пропонує, щоб усі, хто отримуватиме громадянство у спрощеному порядку, не складали іспити на володіння мовою, знання Конституції та історії України – В’ятрович

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

У президентському законопроєкті про громадянство є як добрі, так і сумнівні новації. Але одна пропозиція викликає відверте обурення. Про це заявив ексочільник Інституту нацпам’яті та депутат від “ЄС” Володимир В’ятрович.

“Пам’ятаєте, нещодавно ми всі тішилися, що тепер в Україні, як у кожній поважній державі, для вступу в громадянство іноземець має складати іспити на володіння державною мовою, знання історії й Конституції. І це справді дуже важливо, адже громадянство – це спільнота людей, які усвідомлюють себе українцями, для яких Україна є Батьківщиною. Громадянин повинен мати хоча б базові уявлення про історію і правовий лад власної держави. А володіння українською мовою взагалі відповідно до закону є обов’язком кожного громадянина.

Так от президент пропонує, щоб усі, хто відповідно до нового закону отримуватиме громадянство України у спрощеному порядку, не складали для цього іспити на володіння українською мовою, знання Конституції й історії України”, – пише В’ятрович.

За його словами, ідеться не про окремі винятки [військових або цінних для України вчених, спортсменів чи діячів культури], які й зараз можуть складати ці іспити впродовж 2 років після отримання громадянства. Ідеться про величезну кількість нових громадян України. Бо в спрощеному порядку (просто подавши заяву і декларацію, на підставі яких видаватиметься указ президента) набуватимуть громадянство України будь-які громадяни усіх держав ЄС, США, Канади, Великої Британії, Швейцарії, Норвегії та Японії. При цьому вони зможуть за бажанням одночасно зберігати і громадянство цих держав.

“І от президент України раптом вирішив, що усім цим людям, щоб стати громадянами України не потрібні хоча б елементарні знання з української мови, історії й Конституції. Вони можуть скласти ці іспити впродовж трьох років. Якщо не складуть, президент теоретично може їх колись позбавити громадянства. Але це неточно”, – вважає В’ятрович.

На його думку, такі речі соромно читати, не те що голосувати за них. “Незалежно від того, як ми вирішимо питання подвійного громадянства і які запровадимо спрощення для іноземців, що хочуть стати громадянами України, ці спрощення в жодному разі не мають скасовувати знання української мови, історії та Конституції як обов’язкову передумову отримання нашого громадянства”, – підкреслює В’ятрович.

Читай у Google News!