Стало відомо про 110 політв’язнів РФ, заарештованих в окупованому Криму

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Стало відомо про 110 політв’язнів РФ, заарештованих в окупованому Криму 1

Кримська правозахисна група опублікувала повний список політв’язнів, заарештованих Російською владою в окупованому Криму – в ньому 110 осіб, переслідуваних з політичних або релігійних мотивів, йдеться у повідомленні КПГ у Facebook.

“На кінець жовтня 2020 року щонайменше 110 осіб позбавлені волі в рамках політично мотивованого або релігійного кримінального переслідування в Криму», – повідомляють праозахисники.

У повному списку, опублікованому на сайті Кримської правозахисної групи, політв’язні розділені на 20 груп.

У найбільш численній групі представленій ​​”справами” щодо кримських мусульман (так звані “справи Хізб ут-Тахрір”) – налічується 11 справ. Найчисленніший кейс у цій групі – друга сімферопольська група “справи кримських мусульман”, у рамках якої переслідується 25 осіб.

У “справі “українських диверсантів” – налічується 15 фігурантів, водночас семеро людей переслідуються в рамках “справи кримськотатарського батальйону імені Челебіджихана”. Ще шість людей – у “справі Свідків Єгови”. В рамках “справи групи Сенцова” переслідується одна людина – Олексій Чорній.

Крім того, в списку представлені поодинокі кримінальні кейси, а також переслідувані за “участь у Майдан” та “заклики до повернення Криму під контроль України”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

FacebookFacebook MessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket