Працівники МОЗ заявили про тиск та зрив закупівлі лікарських засобів для важкохворих

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Працівники МОЗ заявили про тиск та звернулися до прем’єр-міністра Олексія Гончарука з відкритим листом. Текст звернення оприлюднила генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ Ірина Литовченко на своїй сторінці в мережі Facebook.

“У Міністерстві охорони здоров’я України здійснюється безпрецедентний політичний тиск на професійних державних службовців. Вже майже місяць в міністерстві не підписуються важливі документи, зриваються закупівлі лікарських засобів та виробів для важкохворих українців, а також закупівлі вакцин, що становить загрозу національній безпеці держави. Призупинені всі процеси формування політики, відсутня будь-яка комунікація між політичною командою та державними службовцями”, – йдеться у документі.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219292932224540&set=p.10219292932224540&type=3&theater

Зазначається, що зупинена реалізація міжнародних проєктів технічної підтримки, в том числі і за квотою Світового банку, заблоковані субвенційні платежі регіонам. Окремо в листі зазначається, що заступник міністра охорони здоров’я Михайло Загрійчук пропонує очільникам директоратів залишити свої посади.

В благодійному фонді “Пацієнти України” заявили про блокування поставок ліків та медвиробів в Україну на суму 1,6 млрд грн.

“В МОЗ не погоджуються кошториси міжнародних організацій для здійснення закупівель за кошти бюджету 2019 року, що унеможливлює перерахування коштів постачальникам. Кошториси не підписані за такими напрямами закупівель, як серцево-судинні захворювання, доросла та дитяча онкологія, цукровий діабет, орфанні метаболічні захворювання, нанізм, гоше, мукополісахаридоз, розсіяний склероз, перитонеальний діаліз, летальність, донорство крові, антиретровірусна терапія, трансплантація, імунопрофілактика”, – йдеться у зверненні.

Читайте також: Супрун: Єдині реальні дії нової влади у сфері охорони здоров‘я – це спроба реваншу фармацевтичної мафії

Читай у Google News!