“Порушує права Медведчука”. Суд таки заборонив книжку про Стуса

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!
Стуса

Дарницький районний суд міста Києва заборонив розповсюдження книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» до усунення з неї інформації, що порушує право Медведчука на повагу до честі та гідності. Таке рішення було винесене на засіданні 19 жовтня.
Суд вирішив позовні вимоги Віктора Медведчука до Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat задовольнити частково, повідомляє chytomo.com.

«Визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука Віктора Володимировича на повагу до гідності, честі, недоторканості ділової репутації, інформацію, поширену в книзі «Справа Василя Стуса» в розділі «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?»…

Визнати такою, що порушує особисте немайнове право на використання імені Медведчука Віктора Володимировича без його згоди, інформацію, поширену в книзі “«Справа Василя Стуса», а саме: в розділах, під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та розділі «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса?» та дає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа (дійової особи) твору…

Зобов’язати Кіпіані Вахтанга Теймуразовича, ТзОВ «Видавництво «Віват»» видалити із книги «Справа Василя Стуса», а саме із розділів, під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» інформацію про особу Медведчука Віктора Володимировича.

Заборонити Кіпіані Вахтангу Теймуразовичу, ТзОВ «Видавництво «Віват»» розповсюджувати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» та подальше його тиражування до усунення порушеного особистого майнового права Медведчука Віктора Володимировича.

Заборонити Кіпіані Вахтангу Теймуразовичу, ТзОВ «Видавництво «Віват»» поширення інформації, пов’язаної з книгою під назвою «Справа Василя Стуса» у пресі, по радіо, ТБ, у мережі Інтернет та в інших ЗМІ використовувати інформацію, яка міститься в розділах, під назвами «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?» та надає можливість ідентифікувати Медведчука Віктора Володимировича як персонажа (дійової особи) твору без його згоди. В решті позову Медведчука Віктора Володимировича до Кіпіані Вахтанга Теймуразовича, ТзОВ «Видавництво «Віват»» відмовити», – йдеться в ухвалі суду.

Рішення може бути оскаржене у Київському апеляційному суді протягом 30 днів.

Вахтанг Кіпіані так прокоментував рішення Дарницького суду: ««Іменем України». Суддя Заставенко вирішила, що 6 епізодів книги «Справа Василя Стуса» є неправдою. Два смішних моменти – не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати «сином поліцая» можна».

Нагадаємо: Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Перше засідання у цій справі відбулося у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.

Генеральна директорка видавництва Viva Юлія Орлова вважає, що позов Медведчука є спробою тиску на свободу слова і друку.

У липні 2020 року, на тлі суду, читачі розкупили тираж «Справи Василя Стуса».

Купити книжку зараз можна безпосередньо у автора – Вахтанга Кіпіані.

Читай у Google News!