Попри рекомендацію, тільки 10% українців лишалися вдома після першого послаблення карантину

FacebookMessengerTwitterLinkedInTelegramPinterestPocket
Read in Google News!

Після першого послаблення карантину лише 10% українців дотримувалися рекомендації Кабміну залишатися вдома, щоб не заразитися коронавірусом та не наражати на небезпеку інших.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 24 травня по 4 червня   

“В середньому кожний українець віком 18 років і старший виходив на вулицю приблизно 10 разів на тиждень. Впродовж останнього  тижня 90% населення один чи більше разів виходили з дому. Лише 10% опитаних сказали, що взагалі не виходили з дому впродовж тижня”, – йдеться у повідомлені КМІС.

Серед тих, хто виходив на вулицю, 37% – виходили декілька разів на день, 22% – виходили раз на день (тобто майже 60% (37%+22%) виходили на вулицю не менше, ніж раз на день), 21% – виходили більше одного разу на тиждень (сума тих, хто виходив 2-3 та 3-4 рази на тиждень), 9% – виходили 1 раз на тиждень.

Дослідження показали, що жінки більше сиділи вдома, ніж чоловіки(13% проти 7%).  

Серед чоловіків набагато більше тих, хто виходив з дому декілька разів на день, ніж серед жінок (48% чоловіків проти 28% жінок). 

Найменше тих, хто зовсім не виходив з дому протягом тижня, серед людей віком 30-44 років (4%), найбільше таких серед людей віком 60 років та старших (22%).

“Якби карантин продовжився, то кількість захворювань на день впала би до 0 чи поодиноких випадків до 10-15 червня.  Але після запровадження урядом першої фази послаблення карантину 11 травня, реальна кількість підтверджених діагнозів пішла вгору, і зараз небезпека захворіти майже вдвічі вища, ніж під час суворого карантину. До того ж цей показник зростає. Дані нашого опитування показують, що 60% населення виходить на вулицю щонайменше один раз на день, у середньому українці виходять на вулицю 10 разів на тиждень.  Сукупно з недотриманням норм безпечної поведінки  на вулиці і в транспорті це й спричиняє нову хвилю зростання захворювань”, – підкреслюють у КМІС.

Частково зростання може бути пояснене збільшенням кількості тестувань, але лише частково, бо кількість тестувань не збільшується за експонентою, наголошують експерти Інституту.

 

Читай у Google News!